ELIMINATOR IBF HRGOVIĆ vs HUNTER: BRACIA SAUERLAND SĄ NA TAK

Obozy Filipa Hrgovicia (12-0, 10 KO) i Michaela Huntera (19-1-1, 13 KO) miały do wczoraj czas na oficjalną, pisemną akceptację eliminatora IBF wagi ciężkiej. I wygląda na to, że do tej walki dojdzie, na co wskazuje wiadomość wysłana w świat przez promujących Chorwata braci Kallego i Nissego Sauerlandów.

- Ogień! Zróbmy to! - ogłosili w mediach społecznościowych promotorzy Hrgovicia, zamieszczając przy tym plakat zapowiadający pojedynek.

Przypomnijmy, że Hrgović zajmuje obecnie piąte miejsce w rankingu IBF, Hunter jest czwarty. Numer dwa Charles Martin odmówił walki z Hunterem, a numer trzy, Aleksander Usyk będzie walczył wiosną z Joe Joyce'em o tymczasowy pas WBO, więc federacja wyznaczyła konfrontację Hrgović vs Hunter o statusie eliminatora. Mistrzem IBF jest Anthony Joshua, który w czerwcu ma stoczyć pojedynek o wszystkie pasy z Tysonem Furym.

Hunter już we wtorek stwierdził, że zgadza się na walkę, możemy więc zakładać, iż obie strony są na tak. Teraz pozostaje tylko czekanie na oficjalne potwierdzenie konfrontacji przez IBF. Kibice mogą zacierać ręce, gdyż zarówno Hrgović, jak i Hunter, to zawodnicy prezentujący bardzo wysoki poziom sportowy. 

Hunter ma już na zawodowstwie na koncie zwycięstwa z takimi ''ciężkimi'' jak Martin Bakole i Siergiej Kuźmin (a także remis z Aleksandrem Powietkinem). Brązowy medalista olimpijski z Rio, Hrgović wciąż czeka na pierwszy wielki test, ale jego apetyt i potencjał są olbrzymie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: mpjzb
Data: 27-02-2021 10:44:25 
Coś czuję, że Hunter przekłuje ten napompowany chorwacki balonik. Ale obym się mylił, niech obaj pokażą kawał dobrego boksu.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 27-02-2021 10:51:51 
A ja podejrzewam że po tym wystepie zacznie sie traktowac Hrgovicia poważniej. TKO na Hunterze..
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 27-02-2021 11:19:03 
No, jeśli Hrgovic rzeczywiście wygra z Hunterem, to w końcu udowodni swoją wartość. Bo na razie, patrząc na to z kim walczył, to nie ma czym się zachwycać.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 27-02-2021 11:22:59 
No może też przesadzam, bo na tym etapie kariery, Joshua, czy Fury (o Wilderze nawet nie wspominam), też nie mieli poważnych wyzwań. A Hrgovic podejmując w 13 walce Huntera, moim zdaniem wysoko mierzy, co też należy docenić.
 Autor komentarza: lou
Data: 27-02-2021 13:45:05 
Dotychczasowi rywale to jedno, ale liczy się też styl w jakim z nimi walczył, a ten nie był zachwycający.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 27-02-2021 14:44:59 
A ja stawiam na Huntera. Hrgovic łykał czyściochy od Moliny. Hunter ma szczękę dobrą i jest szybszy. Nigdy nie został znokautowany. Musi uważać w pierwszych rundach. Potem zrobi Hrgovica, który w swojej karierze miał tylko raz 8 rund, więc się spompuje jak Dubois.
 Autor komentarza: MODM
Data: 27-02-2021 17:10:18 
Takie zestawienia uwielbiam. Walka niby z faworytem ale bez faworyta. Przypomina mi to trochę stracie AJ - Martin
 Autor komentarza: werus
Data: 27-02-2021 20:44:31 
Widzę, że tu ludzie sugerują się czyściochami zbieranymi od Moliny. Tak łapał i się z tego śmiał. Hunter zostanie ubity i tyle.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.