'HRGOVIĆ PORADZI SOBIE Z HUNTEREM STOSUNKOWO ŁATWO'

Redakcja, FightSite

2021-02-26

Czekamy na ogłoszenie kolejnej hitowej walki w wadze ciężkiej - eliminatora IBF Filip Hrgović (12-0, 10 KO) vs Michael Hunter (19-1-1, 13 KO). Ten pojedynek został oficjalnie wyznaczony przez federację. Na razie pojawia się na jego temat coraz więcej opinii, a jedną z ciekawszych wygłosił rodak Hrgovicia, wicemistrz Europy z 2000 roku i niezły swego czasu zawodowiec Stjepan Bozić.

IBF POTWIERDZA ELIMINATORY, HRGOVIĆ I HUNTER MAJĄ CZAS DO PIĄTKU >>>

- Czuję, że Filip łatwo poradzi sobie z tym wyzwaniem. Stosunkowo łatwo. Hrgović zrobił ogromny postęp. Z walki na walkę jest to coraz bardziej widoczne. On stał się ekstremalnie silnym, bardzo destruktywnym zawodnikiem. Kładzie na to nacisk. Jedynym pytaniem jest to, czy jest w stanie boksować przez dwanaście rund na dużej intensywności - powiedział Bozić.

- Mówię o walce, bo między boksowaniem na sparingu i walką jest gigantyczna różnica. Intensywność walki jest dużo większa, walka szybciej pochłania energię zarówno ze względów mentalnych, jak i fizycznych. Wszystko jest podczas pojedynku inne, receptory inaczej reagują. Pojedynek jest twardszym i silniejszym doświadczeniem niż trening czy sparing - dodał były bokser.

- Dlaczego to wszystko podkreślam? Bo eliminator będzie zakontraktowany na dwanaście rund. Nie wiemy jeszcze, jak Filip się zachowa w ostatnich trzech czy czterech. Jeżeli do nich dojdzie. On w każdym razie nie ma jeszcze dużego doświadczenia na długim dystansie - podsumował temat Chorwat.

Przypomnijmy, że dziś upływa termin złożenia pisemnych akceptacji pojedynku przez obozy Hrgovicia i Huntera. Dziś lub w najbliższych dniach powinniśmy więc dowiedzieć się, czy do walki dojdzie. ''El Animal'' pozostaje tymczasem w bardzo mocnym treningu, w Zagrzebiu pod okiem swojego kubańskiego trenera Pedro Diaza przygotowuje się do walki - z Hunterem lub kimś innym, niedawno sporo mówiło się o walce z Martinem Bakole - która odbędzie się prawdopodobnie w drugiej połowie kwietnia lub na początku maja w Wielkiej Brytanii.