TOKIO 2021: EUROPEJSKIE KWALIFIKACJE DOKOŃCZONE OD 4 DO 8 CZERWCA

Już dziewięć dni temu informowaliśmy Was o zmianach w systemie bokserskich kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Bardzo ważne dla nas walki odbędą się w dniach od 4 do 8 czerwca.

Przypomnijmy o co chodzi. Przerwany w zeszłym roku z powodu pandemii turniej kwalifikacyjny został przeniesiony na kwiecień - znów do Londynu. To były europejskie kwalifikacje, a w czerwcu miało jeszcze dojść do eliminacji światowych - ostatniej szansy na przepustkę olimpijską. Kiedy jednak okazało się, że europejskie kwalifikacje nie będą możliwe do rozegrania w kwietniu w Anglii, zostały przeniesione na czerwiec do innego kraju, a zamiast ostatnich eliminacji, stawkę olimpijczyków uzupełnią zawodnicy najwyżej rozstawieni w rankingu światowym. Dziś już wiemy, że eliminacje europejskie odbędą się w terminie 4-8 czerwca. Nie wiemy jeszcze gdzie, ale do końca lutego ma zostać oficjalnie przedstawiony organizator tego turnieju.

Przypomnijmy, że zachowano wyniki zeszłorocznych eliminacji z Londynu. Bardzo dobrze rozpoczęły nasze panie. Panom szło gorzej. Mateusz Masternak (-91kg) wygrał przed czasem pierwszy pojedynek, jednak wykluczył się potem sam, wracając do boksu zawodowego. Ale Damian Durkacz (-63kg) jest już tylko o jedną wygraną od biletu na igrzyska! Wystarczy wygrać z Węgrem Milanem Fodorem, który jest absolutnie w zasięgu wychowanka Ireneusza Przywary.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.