PARKER vs FA: ROŚNIE NAPIĘCIE, BYŁY MISTRZ OBIECUJE NOKAUT

Na kilkadziesiąt godzin przed walką Josepha Parkera (27-2, 21 KO) z Juniorem Fa (19-0, 10 KO), na którą czeka cała sportowa Nowa Zelandia, wybuchła wojna o skład sędziowski.

Mark Keddell - menadżer Fa, przyczepił się do sędziów z Christchurch, skąd pochodzi Kevin Barry, trener Parkera. - Powinni sędziować miejscowi sędziowie z Auckland - powiedział Keddell. Tylko zapomniał chyba, że w Auckland urodził się... sam Parker.

- Nie chcemy, by pojedynek oceniali kumple Barry'ego z jakiejś miejscowej knajpy - dodaje Eugene Bareman, szkoleniowiec Fa.

- To trochę śmieszne, bo od 1992 roku nie mieszkam już w Christchurch. Mało tego, od blisko trzech dekad nie mieszkam nawet w Nowej Zelandii. Cała ta historia mnie mocno rozbawiła - nie ukrywa Barry.

- To żaden sekret, że zawodnicy najchętniej wygrywaliby przez efektowny nokaut i właśnie tego poszukam. Wiem, że mogę go znokautować i zamierzam to zrobić już na samym początku potyczki. Tej walce towarzyszy duża presja, ale presja to coś, co narzucasz sam sobie i potrafię sobie już z tym radzić. Po operacji jestem w stu procentach zdrowy i gotowy, nigdy nie czułem się tak mocny jak teraz. W czasach amatorskich mierzyliśmy się cztery razy i obaj wygraliśmy po dwa pojedynki. W sobotę raz na dobre udowodnię, iż jestem od niego lepszym bokserem - mówi Parker, były mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBO.

- Kiedy Fa będzie leżał na macie ringu, skład sędziowski nie będzie już miał żadnego znaczenia - żartuje David Higgins, menadżer dawnego championa.

OGLĄDAJCIE WALKI NA DAZN ZA 7,99 MIESIĘCZNIE >>>

Przypomnijmy, że pojedynek odbędzie się w sobotę rano czasu polskiego. Dostęp do platformy DAZN możecie wykupić wchodząc na link u góry.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 23-02-2021 22:26:09 
Z mydłem jeszcze nikt nie wygrał:)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.