HEARN O UDZIALE KINAHANA W ORGANIZACJI WALKI FURY vs JOSHUA

Czy irlandzki boss narkotykowy Daniel Kinahan wciąż uczestniczy w negocjajach wokół największej walki we współczesnym boksie - pojedynku o wszystkie pasy wagi ciężkiej Tyson Fury vs Anthony Joshua? Promotor Joshuy, Eddie Hearn został zapytany o coraz większe kontrowersje wokół związków Kinahana z bokserskim biznesem.

ZACISKA SIĘ PĘTLA WOKÓŁ POWIĄZANEGO Z BOKSEM KARTELU KINAHANA >>>

Przypomnijmy, że współpromotor Fury'ego, Bob Arum ujawnił w maju zeszłego roku, że w organizację walki ''Króla Cyganów'' z Joshuą zamieszany jest właśnie Kinahan, założyciel współpracującej z Furym grupy menadżerskiej MTK Global. Rezydujący w Dubaju Irlandczyk pośredniczył w rozmowach promotorów z inwestorami z Bliskiego Wschodu, o czym pisaliśmy wielokrotnie. W tym roku Kinahan - publicznie wspierany m.in. przez Billy'ego Joe Saundersa i Amira Khana - przechodzi do kontrataku, publikując oświadczenia, w których oskarża media o spisek, choć zeszłoroczna taktyka jego ludzi była inna: sprawę próbowano wyciszyć i ogłoszono m.in. oficjalne zakończenie współpracy Fury'ego z Kinahanem. Ową taktykę zmieniono po tym, jak stacja BBC wyemitowała dokument o irlandzkim bossie narkotykowym i jego nieustającej działalności w boksie.

- Nie chcę teraz mówić za dużo o walce Fury'ego z Joshuą. Jesteśmy bardzo blisko jej ogłoszenia, pracujemy niezwykle ciężko. Fury publikuje filmy, na których widać, że ma nadwagę, ale to wiele nie znaczy. On między walkami nie wygląda jak atleta i AJ powiedział, że w walce zobaczymy Fury'ego w najwyższej formie. Obaj nie przestali trenować - powiedział Hearn.

- Wielu ludzi pyta mnie o Daniela Kinahana, on jest w boksie od dawna, reprezentuje wielu zawodników. Każdy bokser ma prawo, by wybrać swojego menadżera czy doradcę. My pracowaliśmy z różnymi doradcami, czasem z Kinahanem. Daniel Kinahan brał udział w negocjacjach w sprawie pojedynku Fury vs Joshua, jednak od czasu zeszłorocznego zamieszania wokół jego osoby, kontaktujemy się już tylko z Bobem Arumem - dodał szef grupy Matchroom.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Stalin
Data: 22-02-2021 19:58:03 
Śmierdząca sprawa.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 22-02-2021 20:30:10 
A kogo to obchodzi kto, jak i kogo reprezentuje my i tak widzimy produkt końcowy i nie mamy na nic wpływu.
Kanahan przez boks zapewne pierze część swoich pieniędzy a poza tym grupy przestępcze siedzą wszędzie gdzie można zarobić, od zawodowego sportu poprzez show biznes po politykę, także nie wiem o co to całe halo?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.