Archiwum wiadomości z dnia: 2021-02-16

 


TOKIO 2021: ZMIANY W SYSTEMIE KWALIFIKACJI

Zmiany w kwalifikacjach olimpijskich. Dotąd planowano na kwiecień eliminacje europejskie, czyli dokończenie zeszłorocznego turnieju w Londynie, a na czerwiec w Paryżu globalne kwalifikacje, mające być ostatnią szansą na olimpijską przepustkę. Dziś to już wszystko wygląda inaczej.


DEVIN HANEY vs JORGE LINARES 17 KWIETNIA?

Pisaliśmy już w tym miesiącu o planowanej na wiosnę walce mistrza świata WBC wagi lekkiej Devina Haneya (25-0, 15 KO) z byłym czempionem trzech kategorii wagowych Jorge Linaresem (47-5, 29 KO). Teraz z USA docierają wiarygodne informacje o dokładnej dacie tego pojedynku.OSCAR VALDEZ: POKAŻĘ, ŻE JESTEM NAJLEPSZY W WADZE SUPER PIÓRKOWEJ

Już w najbliższą sobotę, 20 lutego w Las Vegas czeka nas meksykańska wojna na światowym poziomie. Mistrz WBC wagi super piórkowej Miguel Berchelt (37-1, 33 KO) zmierzy się z byłym czempionem wagi piórkowej, Oscarem Valdezem (28-0, 22 KO), który nie jest przed tym pojedynkiem faworytem, ale twierdzi, że jest najlepszy w limicie 130 funtów, choć oddaje też szacunek Bercheltowi.
BOB ARUM: WILDER JEST PO PROSTU KOLEJNYM ZWOLENNIKIEM TRUMPA

Od czasu utraty tytułu mistrza świata WBC wagi ciężkiej w przegranej w lutym 2020 roku przed czasem walce z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO), Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) wygłasza coraz więcej teorii spiskowych, zarzucając ludziom Brytyjczyka (a także swojemu byłemu już trenerowi) m.in. zatruwanie wody i manipulacje przy rękawicach. Współpromotor Fury'ego, Bob Arum porównał w tym tygodniu Wildera do Donalda Trumpa.