WARREN: DUBOIS WRÓCI DO GRY

Jake Donovan, boxingscene.com

2021-02-11

Nie warto skreślać człowieka po jednej porażce. Z takiego założenia wychodzi chyba Frank Warren, który nadal pokłada wiarę w Daniela Dubois (15-1, 14 KO) i wierzy, że będzie on w stanie wrócić do gry. Ma w tym pomóc choćby zmiana trenera, o której informowaliśmy kilka dni temu.

Zdaniem szefa grupy Queensberry Promotions ''Dynamit'' jest pod kompleksową opieką i jeśli tylko proces ponownego wdrażania do treningów przebiegnie bezproblemowo, będzie można zacząć myśleć o konkretnym terminie powrotu młodego brytyjskiego ciężkiego. – Daniel był u dwóch specjalistów. Jeden jest ekspertem od kości oczodołowych, drugi zajmuje się oczami, aby zająć się wszystkim w pełni – powiedział portalowi BoxingScene Warren.

- Jeśli wróci do treningów, zacznie sparować i tak dalej, będziemy chcieli jego powrotu w maju. Oni chcą po prostu wrócić od razu. Daniel nie chce tracić czasu. Ich tok myślenia jest taki, że cokolwiek się stało, nie ma już to znaczenia – dodał 68-latek.

- Myślę, że Daniel będzie w stanie szybko wrócić do gry, pod warunkiem, że nie nastąpią jakieś następstwa kontuzji. Wiemy, że potrafi naprawdę mocno uderzyć. Miał po prostu zaburzone pole widzenia i straszne problemy z nerwem. Gdy tylko dostanie zielone światło od lekarzy, wraca do biznesu – zakończył promotor, który miał pod opieką takich pięściarzy jak Naseem Hamed, Nigel Benn, Joe Calzaghe czy Amir Khan.