OKOLIE PRZED WALKĄ Z GŁOWACKIM SPARUJE Z POGROMCĄ JOSHUY

Redakcja, Boxing Social

2021-02-01

Za niecałe dwa miesiące - 20 marca - Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) i Lawrence Okolie (15-0, 12 KO) zmierzą się w walce o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi cruiser. Trenera Brytyjczyka - Shane McGuigan - przedstawił tymczasem ciekawe szczegóły sparingów swojego podopiecznego.

PROMOTOR OKOLIE 'STRASZY' GŁOWACKIEGO: ON BIJE NAJMOCNIEJ Z WSZYSTKICH >>>

- To, że walka się opóźniła, nie było dla nas złe. Mamy jeszcze więcej czasu na przygotowania. To będzie walka wieczoru, wielki pojedynek. Ten rok będzie dla Lawrence'a przełomowy (...). Jednym ze sparingpartnerów przed walką z Głowackim jest potężnie bijący Mihai Nistor, dawny pogromca Anthony'ego Joshuy - powiedział McGuigan.

- Nistor ma nie tylko ciężkie ręce, ale także lubi walczyć z bliska. Lawrence jest silniejszy fizycznie od zawodników wagi cruiser i na sparingach robi z nimi co chce w półdystansie i zwarciu, może sobie pozwolić nawet na błędy. Ale Nistor to inna bajka, z nim trzeba uważać i mądrze walczyć, Mihai to siłacz i  nieustannie zrzuca w ringu bomby - dodał wychowany w Anglii Irlandczyk.

- Moim zdaniem szczyt swoich możliwości Lawrence Okolie osiągnie w wadze ciężkiej, gdy będzie ważył 100-102 kilogramy. To kapitalny atleta. Jest bardzo silny fizycznie, ma siłę i moc ''ciężkiego'', ale jest dużo szybszy niż zawodnicy wagi ciężkiej - podsumował temat młody, zaledwie 33-letni, ale już bardzo ceniony trener, syn byłego mistrza świata Barry'ego McGuigana.

Przypomnijmy na koniec, że wspomniany Rumun Mihai Nistor (2-0, 2 KO) był przez wiele lat zawodnikiem czołówki wagi superciężkiej w boksie olimpijskim. Anthony'ego Joshuę pokonał przed czasem w ćwierćfinale mistrzostw Europy w Ankarze w 2011 roku. Rumuński puncher wrócił z tego turnieju z brązowym medalem.