TRENER FIODOR ŁAPIN ODPOWIADA NA ZARZUTY ANDRZEJA WASILEWSKIEGO

- Chłopcy dostali zakaz trenowania ze mną. Będę im kibicował i mam nadzieję, że nowy trener pociągnie to wszystko do przodu. Czasem po prostu ciężko zrozumieć, co siedzi w głowie Andrzeja Wasilewskiego. W pewnym momencie nie mogłem już więcej być przy tym wszystkim, dlatego odszedłem. Zresztą w przeszłości już parę razy byłem bliski odejścia. Nie mogłem więcej patrzeć na niektóre sytuacje, bo nie potrafiłem ich zaakceptować. Staram się nie odpowiadać na zaczepki i rozejść się w dobrej atmosferze - mówi trener Fiodor Łapin, który co prawda wciąż przygotowuje Krzysztofa Głowackiego do walki o mistrzostwo świata, ale po siedemnastu latach rozchodzi się z promotorem Andrzejem Wasilewskim i jego grupą KnockOut Promotions. Przy okazji powróciliśmy również do analizy walki Kamila Szeremety z Giennadijem Gołowkinem. Zapraszamy!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: khorne
Data: 24-01-2021 09:12:23 
Z jednej strony można zrozumieć Łapina, z drugiej występowanie w konkurencyjnej stacji na evencie konkurencyjnej grupy w momencie pobierania pensji od "poprzedniego" pracodawcy to jednak dosyć skurwysyństwo.
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 24-01-2021 11:09:39 
jak dzieci
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 24-01-2021 12:05:38 
Wnerwienie Wasilewskiego można zrozumieć. To przede wszystkim biznesmen, doskonale znający reguły rynku. W osobie Łapina traci poważną markę, właściwie "jednookiego króla wśród ślepców". Bo w Polsce po śmierci Gmitruka pozostał właściwie tylko on. Oczywiście Fiodor jest gwiazdą na skalę lokalną, jednak kilku pięściarzy do mistrzostwa poprowadził, ma też jakąś swoją ugruntowaną myśl taktyczną i szkoleniową. Innych takich szkoleniowców w Polsce nie ma i nie będzie.

Dlatego Wasilewski musi być wściekły. Do czasu, kiedy w jakiś sposób nie wykreuje sobie nowej gwiazdy, będzie musiał grać zagranicznymi najemnikami. I liczyć na to, że tandemowi "najemnik - jakiś talent" uda się sięgnąć po pas którejś z federacji. Bo tylko coś takiego może potwierdzić status nowego trenera. Wszystko to wiąże się jednak z kosztami i sporym wysiłkiem. Jakby tego było mało, dotychczasowy sojusznik, czyli Łapin nie jedzie gdzieś za siedem gór i siedem rzek, ale zostaje w Polsce, tuż pod bokiem. Pomagając konkurencji.

Ta wojenka jeszcze potrwa i będzie parszywa. A szkoda.
 Autor komentarza: karambapol
Data: 24-01-2021 12:20:00 
Problem Polega na tym ze wejście na Polski rynek takiego gracza jak DANZ to nie przypadek ze w tym momecie Łapin sie urwał dostał kase wieksza i tym bardziej Pan Wasilewski powinien zrozumiec w druga strone reguły rynku bo teraz bedzie sie toczyła walka Wasilewskiego nie z DANZ ale o życie stad zdenerwowanie bo chyba kazdy ogarniety wie ze DANZ na Polskim rynku równa sie koniec Wasilewskiego gdyż Wasilewskiego biznes opiera sie na wykorzystywaniu zawodników wysysaniu ich jak cytryny takze teraz kazdy Ambitny i majacy Kalkulator w kieszenie nie pójdzie do Wasilewskiego chyba ze ten zmieni profil swojej działalnosci na bardziej przejżysty i transparentny ale z perespektywy czasu nie ma szans z tak duzymi graczami jak DANZ Takze reasumujac zraniona zwierzyna chce jeszcze ugryźć tylko że już nie ma czym stad ten lamet, gdyż na logike Łapin to tylko trener powinien z klasa sie rozejść na zasadzie mnie na ciebie nie stać idź tam gdzie lepiej płaca a nie żeruje jak semp na sentymentach majac nadzieje ze Łapin bedzie za mniejszy hajs u niego pracował a precedens polega na tym ze sam Promotor Hajs stawia ponad wszystko a od innych wymaga zeby ci mieli bardziej honorowe podejscie zwykły hipokryta mówiacy jaki to on nie dobry robiacy łaske zatrudniajac kogos a sam za 5 zeta by sie dał ogolic na łyso hehe
 Autor komentarza: tapir
Data: 24-01-2021 12:35:10 
karambapol
DAZN to platforma streamingowa, a Łapin przeszedł do grupy promotorskiej Queensberry Polska, która współpracuje z Polsatem. Nie wiesz o czym piszesz kolego.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 24-01-2021 12:51:51 
Mógł poczekać do osiemnastki to taki magiczny wiek,gdy wkracza się w dorosłość, przynajmniej na papierze:)

Ale faktem jest, że ma niemałe osiągnięcia i niewątpliwie to dobry trener.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 24-01-2021 12:56:55 
karambapol

Wiesz, że w pl mamy znaki interpunkcyjne?
 Autor komentarza: gerlach
Data: 24-01-2021 13:12:44 
W czym problem, Lapinowi zaoferowali wieksza kase i wedlug kapitalistycznych praw wolnego rynku zdecydowal sie na przejscie do innej grupy. Gdyby mi ktos dawal 40% wiecej w innej formie to zostalbym harowac za mniejsza stawke? Poza tym po tylu latach cos sie tam skonczylo i jest to naturalny proces. Szuka sie nowych impulsow, wyzwan itd.

@Khorne,
Lapin nie moze wybrac sie na dowolna gale na swiecie i udzielac dowolnych wywiadow?
 Autor komentarza: karambapol
Data: 24-01-2021 14:04:53 
Wam sie wydaje ze Przejście łapina nie ma nic wzpólnego z Danz to świadczy o braku waszej wiedzy w świecie boksu łapin podpisał Kontrakt z Polsatem ale kazdy chyba wie że Amerykanie z Brytyjczykami chca monopolizowac rynek bokserski w europie Polsat to jedna drużyna oni maja przygotowac zaplecze pod swobodne przejmowanie runków Polsat podpisał już dwa lata temu umowy współpracy w tej materi w zamian za inne sporty w ich tv ale skad wy to możecie wiedziec rybiata i wydaje wam sie ze takie ruchy nie maja zwiazku to nie sa przypadki ze wchodzi Danz potem łapin odchodzi przekonacie sie filanie jaki bedzie meritum tejsprawy a takie ze Łapin bedzie trenował zawodników reprezentujacy nowa grupe promotorska z zagranicznym kapitałęm pod egida Polsatu i DANz
 Autor komentarza: karambapol
Data: 24-01-2021 14:08:17 
Pozatym Polsat nie zajmuje sie promocja zawodników tojest telewizja tak zwane zaplecze medialno strategiczne majace na celu przyciaganie kasy Danz natomiast jest projektem majacym na celu badania na opini publicznej ewentualne zainteresowanie rynkiem nowego klijenta a potembeda ustalane strategie opłącalnosci ile moga wyciagnac z rynku i w jaki sposób płącic tak aby byc monopolista Wasilewski już dawno to wie ale coma gadac bedzie prubował siedostosowac do sytuacji przetrwac
 Autor komentarza: filozofi
Data: 24-01-2021 14:28:47 
Sytuacja jest prosta.

W biznesie, współpracując z daną firmą prawie zawsze coś nam przeszkadza.
Kwestia jest jak bardzo liczba tych rzeczy które nam przeszkadzają rośnie, jak bardzo nasza frustracja rośnie, a ile możemy otrzymać wynagrodzenia od nowej firmy.

Nie decydują tu same pieniądze, ale współczynnik nowej oferty, z tym, jak duża jest nasza frustracja we współpracy z obecną firmą.

Jeśli ja w danej firmie zarabiałem X, a w nowej proponowali mi 1,15X - to samo to 15% nie jest aż tak ważne i gdyby tylko o to chodziło - to bym nie przeszedł. Jednak 15% X PLUS wiele negatywów z obecną firmą, rzeczy nawarstwiające się i frustrujące - to już przeważyło aby wybrać ofertę za 1,15X.

Prosta matematyka.

Teraz się okazuje, że Wasyl nie miał nawet kontraktu z Łapinem. No to jak - kontraktu podpisywać nie chciał, bo zawsze to przyoszczędzi na różnych podatkach, na normalnych zasadach urlopowych, itd. - no ale myślał, że obowiązuje ich "niepisana wyłączność", czyli płacić za wyłączność NIE CHCE - ale już wyłączność by chciał.

No tak to nie działa.

Szacun dla Łapina, że nie chce prać tych brudów.
 Autor komentarza: karambapol
Data: 24-01-2021 15:37:02 
ale tam nie było 1,15x tylko było 2.0 x
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 24-01-2021 16:04:43 
Ktoś tutaj buduje najdłuższe zdania w historii. Przypomina mi to trochę naszego starego kolegę, @Vitalij71. Z tą różnicą, że on miał jeszcze problemy z klawiaturą i robił na mix dużych i małych liter.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 24-01-2021 16:05:21 
*nam
 Autor komentarza: keane
Data: 24-01-2021 16:43:41 
@filizofi

Pełna zgoda, idealnie to ująłeś w 100% w sedno.
Wasyl za bardzo się przyzwyczaił, że można wszystkich i non stop dymać :(
 Autor komentarza: khorne
Data: 24-01-2021 17:00:44 
@gerlach

Pewnie może, ale nie jako główna twarz projektu tak jak było w tym przypadku ;)
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 24-01-2021 17:12:46 
@Karmbapol...
Czy kiedyś zetknąłeś się z takim pojęciem, jak interpunkcja?
 Autor komentarza: filozofi
Data: 24-01-2021 17:30:57 
Jeśli Wasilewski chce gadać o lojalności, to niech zada sobie najpierw pytanie: czy ktoś kto płaci wyraźnie mniej swojemu trenerowi niż proponują mu inni, czyli mniej niż ten trener jest REALNIE WART na rynku - jest lojalny wobec tego trenera? Przecież wali go bez mydła.

Jeśli trener jest wart na rynku X, a Twój partner biznesowy płaci Ci 70% X - no to czy on jest lojalny? Co to za lojalność, skoro rżniesz go na kasę?

Tu nie ma o czym gadać, lepiej już pogadać o rankingu historycznym najlepszych ciężkich jaki ułożyłem

https://maleofthefuture.com/d/119-najlepsi-bokserzy-wagi-ciezkiej-w-historii-ranking-historyka-boksu

niźli gadać o tych brudach
 Autor komentarza: gerlach
Data: 24-01-2021 20:48:10 
@Filozofii,

Wasyl nie rznal Lapina. Na dany moment wartosc Lapina na rynku byla taka jaka placil mu Wasyl. Obecnie pojawil sie nowy gracz na rynku, zaoferowal wieksza stawke chcac przekonac Lapina, tyle.

Rzeczywiscie natomiast nie miec Lapina na kontrakcie... Obu sie to widocznie dlugo oplacalo, no ale jakby Wasyl mial teraz na kontrakcie Lapina np do 2024 roku to nie mialby niespodzianki. A tak wjechala konkurencja, jak to on okresla z ART-B, i podebrala mu trenera bez zadnego wysilku.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 24-01-2021 21:27:19 
Lapin wypowiada się w wywiadzie z klasą i należy docenić ze nie chce się niepotrzebnie wdawać w głupie dziecinne wojenki z Wasylem. Dla kibica to zdecydowanie dobrze ze na rynku polskim pojawi się w końcu jakaś konkurencja z rozsądnym zapleczem finansowym. A sam Lapin to człowiek z ogromnymi, w szczególności jak na polski rynek bokserski, sukcesami trenerskimi bez którego Wasyl nie byłby w stanie zarobić tak wiele na walkach mistrzowskich.
 Autor komentarza: btfh
Data: 25-01-2021 10:15:28 
Jeżeli prawdą jest to co mówił Łapin, a mianowicie to, że nie miał kontraktu na długofalową współpracę a jedynie dogadywał się na krótkie okresy od walki do walki, to kiepsko to biznesowo świadczy o Wasilewskim. Na polskim rynku bardzo ciężko o przyzwoitego trenera, dlaczego więc się nie zabezpieczył. Przypuszczam, że był przekonany, że mimo wszystko Łapin zostanie z nim po wsze czasy i stąd to zaskoczenie i złość Wasyla.
A w stosunku do tych co piszą o lojalności, lojalnym należy być w stosunku do żony i przyjaciół. Pracodawca płaci za czas i umiejętności, jak się coś którejś ze strona nie podoba to się mówi do widzenia i po sprawie. Jak ktoś chce większej kontroli to do kontraktu dodaje się zakaz konkurencji, ale wygląda na to, że tu nawet kontraktu nie było.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.