OKOLIE: PO WALCE Z GŁOWACKIM CHCĘ OD RAZU BIĆ SIĘ Z BRIEDISEM

W grudniu zeszłego roku Lawrence Okolie (15-0, 12 KO) pokonał przed czasem Nikodema Jeżewskiego, który zastąpił chorego wówczas na koronawirusa Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO). Jednak już 20 marca Głowacki zmierzy się z Okoliem w walce o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi cruiser. Brytyjczyk zdaje sobie sprawę ze skali wyzwania, ale pozostaje pewny siebie.

- Przed walką z Jeżewskim przestałem myśleć o mistrzostwie świata, odciąłem się od tego, musiałem skoncentrować się na walce. Widziałem kilka rund jego walk, ale wiele się nie dowiedziałem. Rozpracowałem go więc w ringu, dość szybko. Ale niczego nie robiłem na siłę. Jestem coraz bardziej doświadczony i nie próbuję już nikomu zaimponować. Wybieram właściwe ciosy i dbam o stabilność pozycji. Byłem zadowolony z walki z Jeżewskim, ale dopiero nokaut na kimś takim jak Głowacki byłby prawdziwym sukcesem. On jest mańkutem światowej klasy, nie jest go łatwo ustawić lewym prostym - powiedział Okolie.

- Kiedy bokserzy oglądają mnie w telewizji, myślą czasem, że nie mam dużych umiejętności, ale po sparingach ze mną mówią, że jestem naprawdę dobry. Wciąż trzymam formę, w walce z Głowackim będę w fenomenalnej dyspozycji. Myślałem, że będę miał ostatnio kłopoty z robieniem wagi, bo trochę przybrałem podczas lockdownu na Wyspach, ale poszło stosunkowo łatwo. Teraz będzie jeszcze łatwiej - dodał Brytyjczyk.

- Plan jest taki, żeby najpierw pokonać Głowackiego, a potem chcę od razu przystąpić do walki unifikacyjnej z mistrzem IBF Mairisem Briedisem. Wierzę, że jestem najlepszym zawodnikiem wagi cruiser na świecie. Briedis to w tej chwili numer jeden na papierze, nie mam jednak żadnych obaw przed starciem z nim - podsumował temat "The Sauce".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BOXER
Data: 16-01-2021 11:28:46 
Boję się że Główka dostanie baty w max 3 rundy.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 16-01-2021 12:10:49 
zwykle po takich wypowiedziach myślę sobie, nie tak szybko najpierw wygraj najbliższą walke, ale tutaj wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują że gość myśli logicznie :D
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 16-01-2021 12:23:12 
Gdyby to był Okolie i Główka sprzed 2 lat to stawiałbym na Krzysia teraz jednak bambo poszedł ostro do przodu a Główka został spałowany łokciem przez psa z Łotwy.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 16-01-2021 13:53:41 
Trzymam kciuki za Głowackiego ale będzie ciężko.
Jestem ciekawy jak Krzysiek będzie skracał dystans.
Np. z Cunninghamem robił to świetnie i pokazał niesamowite akcje.
Tyle że Cunningham z tak dużym zasięgiem niepotrzebnie pchał się do półdystnsu.

Okolie przyjmie raczej strategię Usyka i będzie bił z miejsca pacanki.

Kolejny problem to sparingpartnerzy.

Wierzę w Głowackiego bo w trudnych walkach potrafi się wznieść na wyżyny.
 Autor komentarza: Akwizytor41
Data: 16-01-2021 14:47:41 
Z wielką chęcią obejrzę jego walkę z Briedisem, ale najpierw to musi wygrać z Krzyśkiem. W sumie to też można powiedzieć o Okoliem, że jest jednowymiarowy. Ciągle próbuje przepuszczać, walczy ze wstecznego, fauluje, klinczuje, dość mocno bije. Według mnie jak Krzysiek mentalnie i fizycznie będzie dobrze przygotowany to znajdzie sposób na czarnucha, rozgryzie go,dostosuje się do jego boksu. Okolie dostanie trudną przeprawę i zorientuje się, że ten najwyższy poziom jest cięższy niż mu się wydaję.
Tak na koniec to myślę, że o Briedisa duuużżżoo mu brakuje, Mairis to pięściarz poniekąd wybitny, niewiele gorszy od Usyka.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 16-01-2021 18:36:01 
Up
W kwestii Briedisa całkowicie się zgadzam, co pokazała ich bezpośrednia konfrontacja, a ta sporo nam mówi o możliwościach Łotysza.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 16-01-2021 19:58:13 
Ja uważam Mairisa Briedisa za bardzo dobrego pięściarza. W skali 1 do 6 dałbym mu chyba 5+, ale ten zawodnik ma już swoje lata i w dodatku nie jestem do końca pewny czy uda mu się złapać właściwy dystans z takim "freakiem" jak Okolie. Pamiętam, że Briedis miał problemy z dobraniem się do skóry Noela Gevora, który wyjątkowo nie leżał Łotyszowi. Mimo wszystko bardzo chętnie obejrzałbym taki pojedynek. Oczywiście pod warunkiem, że Okolie pokona Głowackiego, bo nie można być tego pewnym.
 Autor komentarza: kuropatwapacyfik
Data: 17-01-2021 14:51:01 
Bije mega silnie w dystansie na chwilę obecną jest poza zasięgiem.Pożyjemy zobaczymy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.