EUBANK JR: JONES JR BĘDZIE W MOIM NAROŻNIKU DO KOŃCA KARIERY

Redakcja, The Ring

2021-01-15

Chris Eubank Jr (29-2, 22 KO) jest prawdopodobnie jedynym zawodnikiem, który pomimo iż przez pandemię stracił ponad rok, będzie wdzięczny tej sytuacji. Inaczej nigdy nie trafiłby pod skrzydła Roya Jonesa Juniora.

Anglik związał się z grupą Team Sauerland, co oficjalnie potwierdzono trzy dni temu. Zmienił promotora, lecz do końca kariery nie zamierza już zmieniać trenera. Tak przynajmniej twierdzi dzisiaj.

- Z jednej strony pandemia wyhamowała na rok moją karierę, ale to właśnie dzięki niej na mojej drodze stanął Roy Jones Jr. Dlatego choć nie boksowałem, rok 2020 uważam za bardzo udany. Poznałem prawdziwego geniusza, mistrza w swojej dziedzinie. On pozostanie w moim narożniku do końca mojej kariery. Dziękuję za każdy moment spędzony razem i z wielkim optymizmem patrzę w przyszłość. Jestem już ukształtowanym zawodnikiem i nie będę zmieniał stylu walki, Roy natomiast ulepszy mój boks. On skupia się na małych rzeczach, bo kilka małych aspektów robi potem wielką różnicę. Zwraca również uwagę na bokserskie IQ oraz mentalną stronę zawodnika. Jestem coraz lepszy i widzę to nawet po moich sparingach - mówi Eubank Jr, który powtórzył, iż każdy z pasem mistrzowskim w wadze średniej jest teraz na jego liście.

- Nie mam problemu z walkami wyjazdowymi, co udowodniłem już w przeszłości. Mogę więc śmiało polecieć do Japonii na walkę z Ryotą Muratą o pas WBA. Przyglądałem się mu w dwóch walkach i wiem jak go pokonać. On lubi powymieniać ciosy, tak jak ja, więc razem dalibyśmy kibicom naprawdę dobre widowisko. Murata jest ostry szczególnie na początku, wierzę jednak, że około ósmej rundy bym go przełamał i pokonał - dodał Eubank Jr.