KOWALIOW NA KOKSIE? POZYTYWNY WYNIK ROSJANINA

Dan Rafael, Boxingscene

2021-01-14

W nocy informowaliśmy Was o przeniesieniu walki Siergieja Kowaliowa (34-4-1, 29 KO) i Bektemira Melikuzijewa (6-0, 5 KO) z Moskwy do Kalifornii. Ale ten pojedynek raczej w ogóle nie dojdzie do skutku.

W organizmie Rosjanina wykryto syntetyczny testosteron. Badanie przeprowadziła organizacja VADA 30 grudnia w Las Vegas. Wynik pozytywny sprawia, że niemal na pewno potyczka z Melikuzijewem zostanie odwołana, choć na ten moment nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Wczoraj zespół Kowaliowa został poinformowany o pozytywnym wyniku, podobnie jak Komisja Sportowa Stanu Kalifornia oraz grupy promotorskie zaangażowane w tę imprezę.

- Jesteśmy świadomi niekorzystnych wyników VADA. Siergiej przez lata udowadniał, że jest czystym zawodnikiem, przechodząc wiele testów organizacji VADA przy okazji wcześniejszych walk. Utrzymuje, że nie spożywał celowo żadnych zakazanych substancji. Poczyniliśmy przygotowania, aby przebadać jego suplementy pod kątem zanieczyszczenia i poprosimy VADA o zbadanie jego próbki B - komentuje sprawę wieloletnia promotorka "Krushera", Kathy Duva, szefowa grupy Main Events.