TRENER FURY'EGO: TYSON ZNOKAUTUJE JOSHUĘ NA POCZĄTKU WALKI

2021-01-13, Redakcja, Boxing Social

Dwie planowane na ten rok walki o miano niekwestionowanego czempiona wagi ciężkiej - mistrz świata WBC Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) kontra mistrz IBF, WBA i WBO Anthony Joshua (24-1, 22 KO) - są coraz bliżej. Tymczasem trener Fury'ego, Javan Hill przedstawił obszerne refleksje na temat swojej współpracy z charyzmatycznym olbrzymem, a także typ na jego walkę z Joshuą.

'NEGOCJACJE W SPRAWIE WALKI FURY vs JOSHUA IDĄ WSPANIALE' >>>

- Spędziłem ostatnio dwa i pół miesiąca w Wielkiej Brytanii, teraz pracuję w USA. Tymczasem Tyson wciąż trenuje, trzyma formę. Treningi to teraz jego styl życia, nie odpuszcza (...) Wciąż wraca się do walki z Deontayem Wilderem: no cóż, oszukaliśmy ludzi, bo nie znokautowaliśmy Wildera w drugiej rundzie, czyli tak jak zapowiadaliśmy. Rozbiliśmy go na amen dopiero w siódmej. Teraz niektórzy ludzie mają na temat tej walki różne opinie, padają oskarżenia, nie uciekam przed żadnym wywiadem, ale nie mam już nic więcej do dodania na ten temat. Jestem dla tych ludzi terapeutą, mogą mi się wygadać, mam nadzieję, że im pomogłem - powiedział Hill.

- Dobrze mi się pracuje z Tysonem, on uczy się ode mnie, a ja od niego. Musieliśmy się też zaadaptować do sytuacji związanej z koronawirusem. Mamy świetne relacje. Pamiętam, jak Tyson wszedł lata temu do gymu Kronk w Detroit i ktoś powiedział, że to przyszły mistrz świata. Byłem wtedy zajęty pracą i nie zwracałem na niego wielkiej uwagi. On szukał Emanuela Stewarda, ale powiedziałem, że może się przebrać i zacząć trening. Tyson zaczął się ruszać i byłem pod wrażeniem jego atletyczności, lekkości poruszania się w ringu i kondycji. Od początku widzieliśmy z Emanuelem to coś, co ma Tyson. Ale chciałem zobaczyć jeszcze więcej. Pełniejszy obraz jego możliwości miałem 22 lutego zeszłego roku, w drugiej walce z Wilderem - dodał Amerykanin.

- Myślę, że Tyson ma cechy Lennoxa Lewisa i Władimira Kliczki (Emanuel Steward trenował obu ww. czempionów, więc Hill świetnie ich zna - przyp.red.). Dokłada jednak do tego więcej. Ma wszystkie bokserskie narzędzia, które mieli Lennox i Władimir, ale ma też unikalną charyzmę i polot, które wnoszą go na inny poziom (...) Nie chcę zmieniać jego osobowości, on nie tylko gada, on popiera gadkę czynami. Tyson ma wyjątkową osobowość i styl. Zaufał mi w stu procentach, słuchał poleceń jak żołnierz, choć ma taką ringową inteligencję, że potrafi sam dokonywać zmian podczas walki. Przed pojedynkiem z Wilderem niczego nie kwestionował, zadawał pytania jak dobry uczeń i wierzył w mój plan. Pracowaliśmy nad stylem Kronk, nad agresją i nokautami. Jestem bezpośrednim człowiekiem, zawsze daję z siebie sto procent, by wykonać robotę. "Javan Hill trenuje mężczyzn, by niszczyli w ringu innych mężczyzn": taki opis mojej pracy mi się podoba. Pracujemy nad wieloma rzeczami, ale główne założenie pozostaje to samo: nokaut. Chciałbym zobaczyć walkę Tysona z Anthonym Joshuą, mógłby też walczyć trzeci raz z Wilderem, czemu nie - kontynuował "Sugar".

- Podobała mi się walka Anthony'ego Joshuy z Kubratem Pulewem. Joshua pokazał wiele rzeczy. To był bardzo dobry, ekscytujący występ (...) Mieszkałem z Andym Lee (byłym mistrzem świata, jednym z członków teamu Fury'ego - przyp.red.) przez kilka lat w jednym domu w Detroit. Andy zadzwonił do mnie i zaproponował mi pracę z Tysonem, jesteśmy z Andym bliskimi przyjaciółmi. Emanuel Steward nauczył mnie, by traktować ludzi tak, jak sami chcemy być traktowani. To niby proste, ale w praktyce dość trudne. Emanuel był dla mnie jak ojciec. Codziennie o nim myślę. O tym, jak wzbogacił moje życie, o dobrych chwilach razem (...) Mój typ na walkę Fury vs Joshua? Tyson Fury znokautuje Joshuę na początku walki - podsumował temat krzewiciel wielkiej tradycji gymu Kronk.

<< Powrót na stronę główną <<