'NEGOCJACJE W SPRAWIE WALKI FURY vs JOSHUA IDĄ WSPANIALE'

2021-01-12, Redakcja, Sky Sports

Dwie tegoroczne, gigantyczne walki o miano niekwestionowanego czempiona wagi ciężkiej - mistrz świata WBC Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) kontra mistrz IBF, WBA i WBO Anthony Joshua (24-1, 22 KO) - są coraz bliżej. Przekonują o tym coraz mocniej promotorzy obu zawodników.

FURY vs JOSHUA: NOWA PROPOZYCJA W SPRAWIE PASA WBO >>>

- Nie chcę wyznaczać ostatecznego terminu zakończenia negocjacji, ale mogę powiedzieć, że na razie wszystko idzie wspaniale i w ciągu kilku tygodni mamy nadzieję na podpisanie kontraktów. Lokalizacja walki może w nich nie być zawarta, na ten temat możemy stworzyć osobną klauzulę - powiedział współpromotor Fury'ego, szef grupy Top Rank Bob Arum.

SINGAPUR POTENCJALNYM GOSPODARZEM WALKI FURY vs JOSHUA >>>

- Nadajemy na tych samych falach i jestem na 95 procent pewny, że do walki dojdzie. Mam przy tym 100 procent pewności, że Tyson Fury wygra przez nokaut. Rozmawialiśmy też o pozostałych walkach na gali Fury vs Joshua i Eddie rzucił dobry pomysł: walki zawodników grupy Matchroom z zawodnikami Top Rank. To byłoby ciekawe. Jeśli chodzi o obowiązkowego pretendenta WBO Aleksandra Usyka, to poprosimy WBO o odroczenie obowiązkowej obrony, a jeżeli to się nie uda, poszukamy innego rozwiązania. Może Usyk mógłby stoczyć walkę na gali Fury vs Joshua. Jeśli nie uda się znaleźć rozwiązania, to zrobimy walkę czempionów bez pasa WBO w stawce - dodał 89-letni weteran bokserskiego biznesu.

- Nie chcę za dużo mówić, ale bardzo dobrze nam idzie. Szykujemy kontrakty i rozmawiamy na temat daty i lokalizacji z potencjalnymi gospodarzami, którzy złożyli oferty. Mowa o Arabii Saudyjskiej, Katarze, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Singapurze, Chinach i USA. Wiadomo, że wszyscy chcieliby tej walki na Wyspach, ale nie możemy mieć jakiejkolwiek pewności, że na przykład w maju na stadion Wembley będzie mogło wejść 100 tysięcy ludzi. To mało możliwe. Nie widzę jednak niczego, co mogłoby nam przeszkodzić w organizacji tej konfrontacji - skomentował sytuację promotor Joshuy, szef grupy Matchroom Eddie Hearn.

<< Powrót na stronę główną <<