FURY: LUDZIE NIE WIDZĄ TEJ CAŁEJ PRACY, BOKSERZY POWINNI ZARABIAĆ WIĘCEJ

Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) jest pewnie ustawiony do końca życia, ale tylko nieliczni pięściarze mają taki status. Mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC uważa, że jego koledzy po fachu zarabiają zdecydowanie za mało.

- Zawodnicy powinni zarabiać milion razy więcej niż zarabiają. Kibice widzą tylko końcowy efekt podczas gali, czyli blichtr i urok boksu. Nie widzą natomiast poprzedzającej to wszystko ciężkiej pracy. Nie widzą ścisłej diety, biegania w deszczu czy śniegu, ani porannego wstawania. Kiedy więc czytacie, że bokserzy, ale w ogóle sportowcy, dostają jakąś kwotę, to powinniście wiedzieć, że i tak zasługują na milion razy więcej. Poza samymi sportowcami ludzie nie zdają sobie nawet sprawy ile to wyrzeczeń i ciężkiej pracy, przez wiele, wiele lat - przekonuje "Król Cyganów".

- Od jedenastego roku życia praktycznie dzień w dzień robię to samo. I tak dzień po dniu, bez względu na to, czy pada śnieg, czy świeci słońce. Dlatego nigdy nie lekceważcie sportowców, bo w rzeczywistości nie macie pojęcia, jak ciężką wkładają w treningi zanim wyjdą do ringu czy na bieżnie bądź boisko - zakończył Fury.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: sludgehc
Data: 12-01-2021 14:52:59 
zgodzę się, ale boks to mimo wszystko tylko rozrywka dla plebsu, natomiast politycy powinni zarabiać miliard razy więcej, bo dzięki ich ciężkiej pracy i oddaniu ojczyźnie, żyjemy w świecie bez wojen, głodu, chorób, przestępstw i nienawiści.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 12-01-2021 15:11:33 
Pieprzenie.. A jak by sie go zapytano dlaczego caly czas cwiczy to by odparl, ze kocha boks. Kiedy sie cos kocha i robi sie to z pasji, a przy okazji ma sie z tego godne pieniadze to nie moze to byc bardzo ciezka praca. To jest takie gadanie, zeby gadac. Za walke z AJ moze dostac nawet 100 milionow funtow. Ktos taki jak on, moglby po 10 latach na zawodowych ringach isc na emeryture bo zarobil juz ogromne kokosy, a on bedzie mowic cos o malych wyplatach.. A co maja powiedziec male szczurki z piorkowej co za mistrzowskie walki dostaja 100 tysiecy dolarow?
 Autor komentarza: Champion20
Data: 12-01-2021 15:23:10 
A co ma powiedzieć zwykły Kowalski który za 2 tysiące pracuje 30 lat na budowie ?
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 12-01-2021 15:38:04 
Prawda jest taka że naprawdę dobre pieniądze zarabia 1 procent pięściarzy a reszta dostaje ochłapy, nawet niektórzy mistrzowie szczególnie w najniższych kategoriach zarabiają śmieszne pieniądze a ryzyko wszyscy ponoszą takie samo.
 Autor komentarza: golabek
Data: 12-01-2021 16:05:21 
Przecież to jest biznes, a w zasadzie show-biznes, więc nic dziwnego, że najwięcej dostają najpopularniejsi(niekoniecznie najlepsi). Też jestem za tym, żeby mniej znani dostawali więcej, pytanie z czego? Za co? Jeżeli nikt dla nich nie przychodzi, nikt nie kupi specjalnie dla tego gościa biletu, to jak ma na siebie zarobić? Normalny Kowalski też zarabia tyle ile wart jest jego praca. Jeżeli kogoś łatwo zastąpić, to ma mało, jeżeli trudniej i przynosi firmie konkretne zyski, to ma więcej. AJ vs Fury zarobią kupę kasy bo walka sprzeda się w milionach i zarobi miliony, bądź ktoś po prostu będzie w stanie tyle za tą walkę wyłożyć i zaprosić do siebie(Araby).

Być może młodzi zawodnicy zarabialiby lepiej, gdyby bardziej popularne stały się krajowe i np europejskie ligi amatorskie(w stylu piłkarskich LM), wówczas nie dość, że tacy zawodnicy zarabialiby lepiej w amatorce, to już w momencie przejścia na zawodowstwo byliby gwiazdami, wartymi kupę siana.

Nie zapominajmy, że boks to jednak dość niszowy sport. Czy takie ligi miałyby rację bytu? Być może, przy odpowiedniej promocji, dałoby się to ogarnąć i spopularyzować. Ktoś jednak musiałby zainwestować w taki projekt konkretne miliardy.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 12-01-2021 16:44:50 
Sportowiec, budowlaniec, kelner czy klaun każdy powinien zarabiać godziwie. Wszyscy pracują ciężko na swoje utrzymanie, ale nie każdy zarabia $100 mil za dwa przedstawienia w roku.
 Autor komentarza: Waluk
Data: 12-01-2021 19:30:46 
Od 15 roku zycia bez przerwy trenuje? A juz zapomnial jak sie prawie zachlal i przezarl na smmierc? Hipokryta
 Autor komentarza: bolos
Data: 12-01-2021 21:05:55 
Niech idzie do normalnej roboty, jak kilka milionów za walke to dla niego mało.
 Autor komentarza: falken
Data: 13-01-2021 09:16:51 
każdego trochę szkoda ;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.