Archiwum wiadomości z dnia: 2021-01-11

 


FURY OSTRO KRYTYKUJE WALKI BOKSERÓW Z YOUTUBERAMI

Legendarny Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) stoczy w lutym walkę z youtuberem Loganem Paulem (0-1), która przyniesie ogromne zyski, ale budzi niesmak wielu ludzi ze środowiska. Chyba najbardziej dosadnie krytykuje ją Peter Fury, wujek i były trener Tysona Fury'ego, ojciec i trener niedawnego rywala Mariusza Wacha Hughie'ego Fury'ego.


FURY vs JOSHUA: NOWA PROPOZYCJA W SPRAWIE PASA WBO

Wciąż nie wiemy, co stanie się w tym roku z pasem WBO wagi ciężkiej, którego posiadaczem jest obecnie Anthony Joshua (24-1, 22 KO). Obowiązkowym pretendentem jest Aleksander Usyk (18-0, 13 KO), który domaga się walki z czempionem. AJ chce natomiast, by Ukrainiec poczekał na walkę unifikacyjną, czyli starcie Joshuy z mistrzem WBC Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Tymczasem pojawiła się nowa propozycja wyjścia z impasu.DIAMENTY I KAMIENIE W RĘKAWICACH - JANUSZ STABNO (#1)

Jeszcze w zeszłym roku chwaliliśmy się nawiązaniem współpracy z Januszem Stabno, byłym sędzią międzynarodowym oraz dawnym redaktorem naczelnym miesięcznika 'Bokser'. Od dziś w co drugi poniedziałek będziemy Wam prezentować artykuły Pana Janusza, który odkopie dla naszych czytelników bardzo ciekawe historie. Dziś pierwsza odsłona - zapraszamy!

ABEL SANCHEZ: NA WALKĘ Z DAVISEM JEST DLA GARCII ZA WCZEŚNIE

Teofimo Lopez (16-0, 12 KO), Gervonta Davis (24-0, 23 KO), Devin Haney (25-0, 15 KO) i Ryan Garcia (21-0, 18 KO) - ta czwórka amerykańskich gwiazd wagi lekkiej jest obecnie na fali. Pojedynki między tymi młodymi zawodnikami będą bardzo ważne dla świata boksu. Oto opinia na temat wagi lekkiej, jaką przedstawił jeden z najbardziej znanych trenerów w boksie zawodowym - Abel Sanchez.


VI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ OTWIERA SEZON 2021

Od sześciu lat otwieramy sezon Międzynarodowym Turniejem o Puchar Burmistrza Boguchwały, który dał się już poznać, jako mocny sprawdzian zawodników chcących zaprezentować się z jak najlepszej strony, stawiając na szalę wszystkie zdobyte dotychczas umiejętności. Należy dodać, że zapowiada się jak zwykle barwny spektakl na pięści, bo udział biorą wszystkie grupy od młodzika po seniora. Zapraszamy.
30 LAT MINĘŁO - RAY MERCER vs FRANCESCO DAMIANI

Dokładnie trzydzieści lat temu - 11 stycznia 1991 roku, pierwszy w historii mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBO stracił swój pas. Nastąpiła zmiana na tronie World Boxing Organization. Właśnie tego dnia spotkało się dwóch niepokonanych pięściarzy ze sporym doświadczeniem wyniesionym z ringów olimpijskich.


EKIPA MANUELA CHARRA WŚCIEKŁA NA DONA KINGA: TO NIEPOWAŻNE

Dawno, dawno temu, Don King wykładając w przetargu dwa miliony dolarów nabył prawa do organizacji pojedynku Manuela Charra (31-4, 17 KO) z Trevorem Bryanem (20-0, 14 KO) o pas WBA Regular wagi ciężkiej. Mijały miesiące, a dalej nic nie wiedzieliśmy. W końcu federacja WBA dała mu czas do końca stycznia. King ogłosił galę 29 stycznia w Hollywood, ale niemal na pewno do niej nie dojdzie.