FURY OSTRO KRYTYKUJE WALKI BOKSERÓW Z YOUTUBERAMI

Legendarny Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) stoczy w lutym walkę z youtuberem Loganem Paulem (0-1), która przyniesie ogromne zyski, ale budzi niesmak wielu ludzi ze środowiska. Chyba najbardziej dosadnie krytykuje ją Peter Fury, wujek i były trener Tysona Fury'ego, ojciec i trener niedawnego rywala Mariusza Wacha Hughie'ego Fury'ego.

- W ogóle mnie to nie interesuje. Te walki z youtuberami to totalne pierdoły. Chodzi w tym tylko o kasę, ale jest to także niebezpieczne. Wierzę w prawdziwy boks na światowym poziomie, nie obchodzą mnie youtuberzy. Niby mogą przyciągnąć do boksu nowych widzów, ale mogą też sprawić, że prawdziwi kibice odsuną się od pięściarstwa - powiedział Fury.

- Pojedynki bokserów z youtuberami są ze wszech miar gówniane. Nie wiem, kim są ci youtuberzy, na pewno są cwani, nie życzę im źle. Po prostu interesuje mnie co innego, pasy mistrzowskie, a nie bzdury - dodał jeden z najbardziej charyzmatycznuych brytyjskich trenerów.

Przypomnijmy, że Peter Fury spędził w więzieniu ponad dekadę (poszedł siedzieć w 1995 roku). Był jednym z najpoważniejszych graczy na scenie narkotykowej Manchesteru i okolic. Zdominował przede wszystkim rynek amfetaminy w tym regionie. Kierował również swoim przestępczym imperium zza krat i dopiero po wyjściu z więzienia zaczął stopniowo zmieniać swoje życie dzięki boksowi, choć dostał jeszcze jeden, dwuletni wyrok i musiał spłacić państwu ponad milion funtów. 

Tradycja walk na gołe pięści, kultywowana od wieków przez angielskich Cyganów (tzw. travellers), pozwoliła Peterowi na zbudowanie solidnego fundamentu poza narkotykowym szlakiem. Przeniósł on swój instynkt do świata zawodowego boksu i osiągnął wielki sukces - zwłaszcza jako trener Tysona Fury'ego, którego poprowadził na szczyt, czyli do zwycięstwa nad ówczesnym królem wagi ciężkiej, Władimirem Kliczką w 2015 roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 11-01-2021 19:24:40 
Przecież to show dla dzieci które podniecają się wygłupami w necie takich ludzi jak bracia Paul. Nikt kto poważnie siedzi w boksie nie zainteresuje się tym na poziomie sportowym, oczywiście poza promotorami bo ci na tym zarabiają.
Jak dla mnie mogą sobie robić zestawienia kogo chcą i z kim chcą, ale później niech nie płaczą że kibice przestali się interesować poważnym boksem.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 11-01-2021 20:00:10 
Walki "bokserów z youtuberami" są odpowiedzią rynku na patologie stworzone przez federacje bokserskie. Cztery czy pięć federacji, pierdylion "pasów", "półpaśców", "prawie pasków","mistrzów" - takich, srakich, półmistrzów, wicemistrzów, prawie mistrzów... Dochodzą przeróżne układy i wciskanie do "drabinki federacji" tego, kogo wcisnąć jest akurat wygodnie. W ten sposób Gołowkin sparingował z Szeremetą, Joshua z Pulevem, Wilder z całą plejadą średniaków a Canelo zaboksuje z Yldrimem

Plus w tle jakieś cyrki z Charrem, którego nikt nie chce oglądać. Cała reszta szerokiej czołówki wszystkich kategorii przez większość czasu czai się nie wiadomo na co, dając w porywach dwie walki w roku. Żenada. Dlatego nie dziwi pomysł na walki z "youtuberami". Poziom sportowy takich szopek jest mniej więcej ten sam, co Wilder - Stiverne 2, ale "youtuberzy" przynajmniej nie udają mistrzów w zawieszeniu. No i walki nie toczą się o żadne pasy - pierdasy, tylko otwarcie na zasadach sparingu Przynajmniej ze strony zawodowców, bo "youtuberzy" pewnie mają jakieś sny o potędze.

Dopóki nie rozwiąże się patologia z federacjami, dopóty wokół boksu będą tworzyły się rozmaite patologie towarzyszące. Walki z youtuberami, transwestytami, walki w kiślu, w szambie, na gołe pięści, kastety i maczugi. Jak boks zacznie traktować widzów poważnie, to widzowie zaczną poważnie traktować boks.
 Autor komentarza: Akwizytor41
Data: 11-01-2021 20:10:36 
Jak świat światem zawsze było mnóstwo pajaców. Do historii przechodzą jednak tylko ci prawdziwi ...
 Autor komentarza: Champion20
Data: 11-01-2021 20:42:04 
Panowie smutne a zarazem przerażające jest to że teraz właśnie w tym kierunku to idzie:( show cyrk przyćmi prawdziwy boks:(
 Autor komentarza: puncher48
Data: 11-01-2021 22:11:00 
Obejrzałbym starcie Morawiecki - Niedzielski wprawdzie obaj są u jednego promotora, ale taką bitwę każdy z nas by zobaczył:)
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 11-01-2021 23:19:36 
Chciałem napisać o 'patologii', ale już to Stieczkin idealnie ujął, więc nie ma sensu się powtarzać.
Dodam tylko, że boks jako dyscyplina - mimo wyżżej opisanej poważnej choproby - powinien się cieszyć przynajmniej, że jak ci Youtuberzy patrzą, skąd mogą zebrac więcej kasy, to ciągle im wychodzi, że jednak z bosku, a nie z MMA.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 11-01-2021 23:37:11 
A jeszcze. Poza federacjami i pasami "vacant interim light bridgerweight EBU version West Baltic" dodałbym oczywiście wałki. Po punktacjach Gołowkin-Canelo, Ward-Kovalev, czy Szpilka-Radczenko mam dość 'prawdziwego boksu'...
 Autor komentarza: JIN
Data: 12-01-2021 15:02:27 
Stieczkin

Co za bzdury.
Youtuberzy i inne pajace, uderzają w sporty walki, bo w żadnym innym sporcie nikt ich nie będzie oglądać, a co za tym idzie, nie będzie z tego pieniędzy. Wyobrażasz sobie, żeby zarabiali setki tysięcy, za to, ze sobie zagrają w koszykówkę albo wystartują w wioślarskiej czwórce? Jasne, że nie, bo trzeba prezentować jakiś poziom i zachować regularność występów.
Tzw freak fighty łatwiej zorganizować, niż wdrożyć pajaców w sport, który liczy cały sezon i wymaga nie odbiegania od reszty by móc rywalizować.

Już od lat tworzy się dziwne/ciekawe zestawienia dla gawiedzi, czy to w boksie czy w MMA i nigdy nie słyszałem komentarza, że to przez zbyt wiele pasów czy wałki w boksie. Zwłaszcza, że 'zwykły zjadacz chleba' nie ogarnia nawet ile najważniejszych federacji istnieje.
 Autor komentarza: kuropatwapacyfik
Data: 12-01-2021 16:37:41 
Ciężko pracował na swoją pozycję w boksie.Zdobył sławę szacunek uznanie to czemu na starsze lata nie wykorzystać okazji i nie zarobić dużej kasy. Był w długach i dzięki walce z MAC GREGOREM spłacił długi i jeszcze wyszedł do przodu z olbrzymią kasą.Dlaczego nie spróbować kolejny raz .Jak by nie było to przeciwnik liczy na zwycięstwo i olbrzymią sławę.Takie jest życie.Ryzyko jest zawsze duże chociażby przelot samolotem w drugi koniec świata.Pozdrawiam wszystkich zawodników sportów walki ,to jest ciągłe ryzyko utraty życia.Jeszcze raz pozdrawiam.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 12-01-2021 22:41:48 
Nie bardzo rozumiem ten zarzut, że Youtuberzy wolą trenować krócej i mieć większą kasę, niż dłużej np. wioślarstwo i mieć mniejszą. No chyba że to zarzut do widzów, że wolą oglądać boks niż wioślarstwo.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.