RING TELEGRAM (8 STYCZNIA 2021)

Ring Telegram to nasza stała rubryka. Tym razem bardzo długa lista krótkich newsów, bo w świecie boksu dzieje się naprawdę dużo. Zapraszamy!

Shane Mosley Jr (16-3, 9 KO) - syn legendarnego "Słodkiego", wystąpi 30 stycznia na gali Kowaliow vs Melikuzijew w Moskwie. Tam jego rywalem w walce wagi średniej będzie Jason Quigley (18-1, 14 KO). Pojedynek zakontraktowano na dziesięć rund.

Jessie Vargas (29-3-2, 11 KO) był już mistrzem świata kategorii junior półśredniej i półśredniej. Na ring wróci do końca marca, ale już w dywizji junior średniej. - Jest kilka ciekawych nazwisk, z którymi chciałbym teraz się zmierzyć. Cel to mistrzostwo świata w trzecim limicie - nie ukrywa Vargas.

Vito Mielnicki Jr (7-0, 4 KO) to wciąż nastolatek, ale wielu wskazuje na niego jako przyszłego mistrza świata wagi półśredniej. A pomóc mu w tym ma współpraca ze świetnym trenerem, Joe Goossenem. - On jest najlepszym z najlepszych. Będzie ulepszał mój arsenał i pomoże mi dojść tam, gdzie chcę. Te kilka wspólnych miesięcy dało mi dużo, nauczyłem się sporo nowych rzeczy - przekonuje Mielnicki Jr, który rozgląda się za kupnem mieszkania w Kalifornii, by być jak najbliżej swojego nowego szkoleniowca.

33-letni Dean Gardiner (+91kg) ma w swoim CV wygrane nad Joyce'em, Vianello czy Wichrystem. Gdy z powodu pandemii przerwano kwalifikacje olimpijskie, był o dwa zwycięstwa od biletu na turniej w Tokio. Występ na igrzyskach był jego marzeniem. W kwietniu kwalifikacje zostaną odmrożone, lecz Gardiner już w nich nie wystartuje. Postanowił za namową najbliższych zakończyć karierę. W międzyczasie dokończył studia, urodziło się mu dziecko, pozmieniał więc sporo w swoim życiu i odwiesił rękawice na kołku.

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że Ryota Murata (16-2, 13 KO) został uznany przez federację WBA za pełnoprawnego mistrza świata wagi średniej. Wszystko w związku z decyzją Canelo o przejściu na stałe do kategorii super średniej. - Mam nadzieję, że teraz, gdy jestem mistrzem WBA, ułatwi mi to zakontraktowanie walk z Giennadijem Gołowkinem, Jermallem Charlo oraz Demetriusem Andrade'em - mówi Murata, mistrz olimpijski z Londynu.

Azizbek Abdugofurow (13-0, 5 KO) - ciekawy zawodnik kategorii super średniej, ma wrócić do akcji pod koniec lutego. Nie wiadomo jednak wciąż kto stanie naprzeciw niego.

- Znokautuję Gervontę Davisa w dwie rundy. On potrzebowałby chyba drabiny żeby mnie dosięgnąć. Uśpię go - zapowiada Ryan Garcia (21-0, 18 KO), od soboty obowiązkowy pretendent do pasa WBC wagi lekkiej.

Artur Beterbijew (15-0, 15 KO) musiał z powodu pozytywnego wyniku na koronawirusa odwołać zaplanowaną na 30 stycznia obronę pasów IBF/WBC wagi półciężkiej. Ale Rosjanin szybko doszedł do siebie i wznowił już treningi.

Siergiej Bogaczuk (18-0, 18 KO) i Brandon Adams (22-3, 14 KO) mieli skrzyżować rękawice na początku grudnia. Ostatecznie spotkają się 25 lutego, a ich walka zostanie pokazana na antenie stacji NBC Sports.

Xander Zayas (6-0, 5 KO) wyrasta zdaniem wielu na wielką gwiazdę ringów zawodowych. Ten utalentowany 18-latek kolejny występ zanotuje 13 lutego podczas gali Smith Jr vs Własow. Jego rywalem będzie James Martin (6-1).

Były "regularny" mistrz WBA w wadze super piórkowej Andrew Cancio (21-5-2, 16 KO) przetestuje niepokonanego Gabriela Floresa Jr (19-0, 6 KO). Dziesięciorundowa walka odbędzie się na gali w Las Vegas 20 lutego. Daniem głównym będzie wyczekiwane starcie Miguel Berchelt vs Oscar Valdez.

- Trzy walki i utrzymanie statusu boksera roku, to są moje plany na najbliższe dwanaście miesięcy - stwierdził Teofimo Lopez (16-0, 12 KO), bezdyskusyjny mistrz świata wagi lekkiej.

Po nieudanym ataku na pas WBA wagi średniej Steven Butler (28-2-1, 24 KO) powróci do akcji 30 stycznia w Meksyku. W starciu o tytuł mistrza Ameryki Północnej jego oponentem będzie Jose de Jesus Macias  (27-10-3, 13 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.