Archiwum wiadomości z dnia: 2021-01-05

 


ILUNGA MAKABU: W TYM ROKU CHCĘ WALKI Z MAIRISEM BRIEDISEM

W grudniu zeszłego roku w Kinszasie Ilunga Makabu (28-2, 25 KO) pokonał przed czasem Olanrewaju Durodolę i po raz pierwszy obronił tytuł mistrza świata WBC wagi cruiser, który zdobył pod koniec stycznia 2020 wygrywając na punkty z Michałem Cieślakiem. Teraz Kongijczyk planuje kontynuację swojego panowania i celuje w walkę unifikacyjną.

ANTHONY JOSHUA O WALCE Z TYSONEM FURYM NA STADIONIE WEMBLEY

Stadion Wembley byłby dla brytyjskich kibiców niewątpliwie najlepszą areną dla największej możliwej walki w dzisiejszym boksie - pojedynku mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) z mistrzem IBF, WBA i WBO Anthonym Joshuą (24-1, 22 KO). Joshua zdaje sobie sprawę, że pandemia koronawirusa mocno komplikuje sprawę, ale ma nadzieję, że do pojedynku dojdzie w czerwcu.


OJCIEC I TRENER DEVINA HANEYA: RYAN GARCIA MA WIELE WAD

Ojciec mistrza świata WBC wagi lekkiej Devina Haneya (25-0, 15 KO) - Bill Haney - gratuluje wygranej Ryanowi Garcii (21-0, 18 KO), który znokautował w sobotę Luke'a Campbella i został tymczasowym czempionem. Teraz ma otwartą drogę do pojedynku z Devinem Haneyem. Ta konfrontacja może zostać wkrótce nakazana przez WBC i właśnie do tego nawiązuje wypowiedź Billa Haneya.