CANELO ZWAKOWAŁ PAS MISTRZOWSKI WBA WAGI ŚREDNIEJ

Lider światowego boksu, Saul Alvarez (54-1-2, 36 KO) zwakował pas mistrzowski WBA kategorii średniej, który zdobył we wrześniu 2018 roku, wygrywając rewanżową walkę z Giennadijem Gołowkinem. Decyzja Canelo ma znaczący wpływ na układ sił w limicie do 160 funtów.

TRENER CANELO PRZEDSTAWIA POTENCJALNYCH RYWALI NA 2021 ROK >>>

Canelo posiadał tytuł Super Czempiona, czyli pełnoprawną wersję pasa. Teraz na placu boju pozostali dwaj mistrzowie: posiadacz pasa Regular Ryota Murata (16-2, 13 KO) i posiadacz pasa tymczasowego - Chris Eubank Jr (29-2, 22 KO). Czy dojdzie do walki Japończyka z Brytyjczykiem o pełnoprawny tytuł? Tego dowiemy się wkrótce.

Przypomnijmy, że Canelo zdobył 19 grudnia pasy WBA i WBC wagi super średniej, wygrywając z Callumem Smithem. Teraz Meksykanina czeka lutowa lub marcowa walka z obowiązkowym pretendentem WBA, Avnim Yildrimem. Co ciekawe, Alvarez wciąż jest posiadaczem pasa WBC Franchise wagi średniej, wynalazku federacji WBC zarezerwowanego dla ''elitarnych czempionów''.

- Canelo walczy teraz w limicie 168 funtów, to jego najlepsza waga, to w niej czuje się najsilniej. Każdy, kto chce walczyć z Canelo, musi się z nami spotkać w wadze super średniej. Nie będziemy szli na kompromisy i osłabiali swojej pozycji schodząc do wagi średniej - skomentował sytuację trener Canelo, Eddy Reynoso.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 02-01-2021 10:50:33 
Murata zgotowałby mu w ringu piekło, a tak zgotuje mu je turek. Alvarez nie wie na co sie pisze..
 Autor komentarza: Zartan
Data: 02-01-2021 13:09:05 
Murata to taki mistrz jak... A szkoda mówić.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.