DE LA HOYA: RYAN GARCIA BĘDZIE NAJWIĘKSZĄ GWIAZDĄ W HISTORII

Już w najbliższą sobotę, 2 stycznia w Dallas czeka nas hitowy pojedynek w wadze lekkiej: konfrontacja niezwykle popularnego 22-letniego Ryana Garcii (20-0, 17 KO) ze złotym medalistą olimpijskim, 33-letnim Luke'em Campbellem (20-3, 16 KO). Stawką starcia dwóch pokoleń jest status pretendenta WBC. Promotor Amerykanina, szef grupy Golden Boy Oscar De La Hoya wróży swojemu podopiecznemu wielką przyszłość.

- (...) Popatrzmy na wagę lekką: Ryan Garcia walczy z Luke'em Campbellem, do tego Gervonta Davis, Devin Haney, Teofimo Lopez i wkrótce Shakur Stevenson. Jeżeli oni naprawdę chcą toczyć między sobą walki, jeżeli są gotowi odłożyć na bok bokserską politykę i nie chować się za plecami promotorów i menadżerów, to przed nami może być największy rok w boksie - powiedział De La Hoya.

- Media społecznościowe zmieniły świat (nawiązanie do popularności Garcii na Instagramie, gdzie śledzi go ponad 7 milionów użytkowników - przyp.red.). Ryan może być i będzie najpopularniejszym zawodnikiem na tej planecie (...) Ma szybkość, siłę i to coś, z czym się rodzisz. Sugar Ray Leonard, Floyd Mayweather, Canelo i ja: my to mieliśmy i Ryan to ma - dodał ''Golden Boy''.

- Wierzę, że jeśli Ryan będzie nadal szedł właściwą drogą, zostanie największą gwiazdą w historii boksu. Walka z Campbellem to dla niego idealna okazja, by wejść na nowy poziom. Campbell to poważny zawodnik, złoty medalista olimpijski, ale moim zdaniem Ryan może go pokonać przed czasem. Wszystko zależy od tego, jak wejdą w walkę. Pierwsze reakcje na samym początku walki zawsze są decydujące - podsumował temat legendarny czempion (mistrz świata sześciu kategorii wagowych) i bardzo skuteczny biznesmen.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: sludgehc
Data: 30-12-2020 19:04:20 
Czyżby Oskar tak szybciutko sobie znalazł nową złotą kurę, z przyjemnością zobaczę jak Lopez go niszczy.
 Autor komentarza: JIN
Data: 30-12-2020 20:41:22 
Hype na młodego Garcie jest tak ogromny, że nawet jego fanom zaczyna to przeszkadzać. Jego 'opiekunowie' robią z niego następnego Mayweathera, a gość ma jeszcze sporo mocnych nazwisk przed sobą, by to jego świeciło najmocniej.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 30-12-2020 22:03:48 
Takie proroctwa w przededniu walki z Campbellem mogą się okazać za chwilę BARDZO niefortunne. Nie chciałbym być na miejscu Garcii i słuchać takich kocopołów przed najważniejszą i najtrudniejszą walką w życiu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.