WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 17 GRUDNIA 2020

I znów o tych największych i najmocniej bijących. Oto kolejna dawka informacji z samej wagi ciężkiej.

Hughie Fury (25-3, 14 KO) wróci na ring w kwietniu. Tuż po punktowej wygranej nad Mariuszem Wachem trenujący go i prowadzący jego karierę ojciec Peter Fury uzgodnił z promotorem Eddie Hearnem, że Hughie zaboksuje w sezonie 2021 trzy razy. Po raz pierwszy właśnie w kwietniu.

Johann Duhaupas (38-6, 25 KO) dostał pod koniec września straszne lanie od Tony'ego Yoki (TKO 1). Ale pomimo tego, oraz zbliżającej się czterdziestki, nie zamierza odchodzić. Chce walkę na przetarcie, a potem Hughie Fury'ego bądź Martina Bakole. Wątpliwe jednak, by po takim blamażu dostał szybko poważną szansę.

Promujący Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO) Andriej Riabiński będzie powoli naciskał swojego pupilka, by ten zawiesił rękawice na kołku. - Ostatnie dwie walki i postaram się go namówić na sportową emeryturę - mówi Riabiński. Póki co Rosjanina czeka rewanż z Dillianem Whyte'em (27-2, 18 KO).

Niegdyś świetny rugbysta Paul Gallen (10-0-1, 5 KO) spełnia się teraz jako bokser. Pokonał dopiero co Marka Hunta, a teraz bierze na celownik innego znanego rugbystę związanego z ringiem, Sonny'ego Billa Williamsa (7-0, 3 KO).

- Aleksander bardzo mocno zapracował się na ten pojedynek, począwszy od długiej kariery amatorskiej, poprzez olimpijskie złoto i unifikację wszystkich pasów kategorii cruiser, aż po dwa zwycięstwa w wadze ciężkiej. Jeśli więc teraz Anthony Joshua zawakuje teraz tytuł i wybierze inną drogę, dla mnie będzie oczywiste, że po prostu przestraszył się mojego zawodnika - przekonuje Egis Klimas, menadżer Aleksandra Usyka (18-0, 13 KO).

- Kiedy on był mistrzem, oferowaliśmy mu 7 milionów dolarów, a zarabiał kilka razy mniej. Wtedy nie chciał o mnie słyszeć. Teraz, gdy Wilder stracił pas, nagle chce się ze mną zmierzyć. To frustrujące, lecz wciąż chętnie zdzieliłbym Wildera w pysk - nie ukrywa Dillian Whyte (27-2, 18 KO). Brytyjczyk czeka na rewanż z Aleksandrem Powietkinem, choć być może wcześniej stoczy jeszcze inną walkę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: bonk
Data: 17-12-2020 14:25:30 
Wilder już nigdy nie wyjdzie do ringu
 Autor komentarza: rocky86
Data: 17-12-2020 15:01:18 
No to dawać Whyte vs Wilder.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 17-12-2020 15:07:54 
Hughie Fury tak na prawdę wygrana z Wachem nic nie zdziałał poza tym że odnotował kolejne zwycięstwo. Dobrze byłoby zestawić go z jakimś prospektem, Hrgovic, Babić, Bakole a nawet ciekwa byłaby walka z Hunterem.

Johann Duhaupas walka z Bakole bez sensu, ale Hjuji czemu nie. Duhaupas to Francuska wersja Wacha choć przekonany jestem że obiłby naszego sztywniaka do jednej gęby.

Aleksander Powietkin mógłby jeszcze kilka fajnych walk stoczyć o ile po drodze nie zostanie ciężko znokautowany. W tym wieku ciężkie KO faktycznie mogłoby mu zaszkodzić. Povetkin to nie zawodnik który bezkarnie może sobie pozwolić na przyjmowanie na głowę.

Aleksandr Usyk powinien zawalczyć z MŚ bo walka o wakat to takie troche mierne mistrzostwo. Pas odbiera się panującemu mistrzowi a nie umerowi 2 czy 3 z ranking danej federacji.
"dla mnie będzie oczywiste, że po prostu przestraszył się mojego zawodnika - przekonuje Egis Klima" Bardziej żenującego stwierdzenia już dawno nie słyszałem.

Deontay Wilder absolutnie nie weźmie walki z Whytem, ale żeby nie było że zdryfował postawi zaporową cenę i znowu zwali na Hearna że nie chciał tej walki.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 17-12-2020 16:18:40 
"Kiedy on był mistrzem, oferowaliśmy mu 7 milionów dolarów, a zarabiał kilka razy mniej. Wtedy nie chciał o mnie słyszeć." - nie chciał słyszeć, bo to wiązało się z walką wyjazdową w UK, a wiadomo, że bez swoich sędziów i bez koksów, to Wilder zwykła pizda jest, nie Rafał?
 Autor komentarza: MLJ
Data: 18-12-2020 08:40:08 
Ramirez

Zdradzę Ci sekret. W USA nie koksują, bo nie muszą, Tam są tylko "natural born talents"

Koksują jawnie w UK, ale tylko wtedy gdy wygrywają, gdy ktoś z tego kraju przegrywa, to znaczy że był czysty. Poza tym 10 sekund to 12 sekund, a Andy Ruiz jr. to poziom nieco ponad journeymana..lol.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 18-12-2020 14:30:26 
MLJ

Dokładnie. I każdy inteligentny człowiek, znający się na boksie, jak ja czy Ty, zdaje sobie z tego sprawę ;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.