GOŁOWKIN: BRAK TRYLOGII TO NIE MOJA WINA

Piątek i sobota będą dniami znakomitej uczty bokserskiej. Najpierw w elektryzującej Polaków walce Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) stanie przed życiową szansą, mierząc się z Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO). Dzień później swoją największą dotychczas walkę w karierze stoczy Callum Smith (27-0, 19 KO), który skrzyżuje rękawice z Saulem Alvarezem (53-1-2, 36 KO).

Mimo że Canelo zasilił już kategorię super średnią, wydaje się, że kibice chętnie obejrzeliby zwieńczenie trylogii pomiędzy Meksykaninem a Kazachem. Przypomnijmy – pierwszy pojedynek z września 2017 roku zakończył się remisem, choć zdaniem wielu to ręka Gołowkina powinna powędrować w górę. W rewanżu, który odbył się rok później, decyzją sędziów dwa do remisu wygrał Alvarez. Przez długi czas potem mówiło się o trzeciej walce mogącej rozwiać wszelkie wątpliwości. Nie miało to jednak miejsca i ''Triple G'' nie czuje się z tego powodu winny.

- Nie myślę o trylogii, ponieważ myślenie o tym mnie męczy. To już więcej niż dwa lata, jak porusza się ten temat, ale to nie moja wina, że do pojedynku nadal nie doszło – powiedział pochodzący z Karagandy mistrz. – Obecnie jest za wcześnie, aby tak mówić, istnieje jednak możliwość, że do trzeciej potyczki nigdy nie dojdzie – dodał.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 16-12-2020 13:39:20 
poczekaj, poczekaj ... już się rozgrzeszasz a jeszcze o twojej winie nie orzekli tutejsi "znafcy" - za chwilę zapewne zrobią to tutaj :)
 Autor komentarza: puncher48
Data: 16-12-2020 13:40:02 
Już pomijając fakt,że tak naprawdę obie walki Gołowkin wygrał, to wydaję mi się, iż Alvarez ma najzwyczajniej dość kopania się z koniem(pomimo jego wieku), bo jak dobrze wiadomo Kazach nie jednemu skończył karierę,a na pewno jest w stanie spowodować uszczerbek na zdrowiu,co nie zmienia faktu,że tym razem to meksykanin byłby faworytem,wieku nie da się oszukać przynajmniej pod względem timingu oraz refleksu.
 Autor komentarza: Zartan
Data: 16-12-2020 14:01:09 
puncher48
Alvarez ma dość kopania się z koniem? Przypomnę Ci , że wszystko co przyjął Canelo od Gienka spływało po nim jak po kaczce. Meksykaniec nie jest rozbity tak jak Kazach , który tyle przyjął w swojej karierze co czasami nawet pięciu przez całą karierę nie przyjęło. Ta trylogia potrzebna jest Golovkinowi a nie Canelo. Jeden bije się ze Smithem i pisze dalej legendę a drugi obija Szeremety tego świata.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 16-12-2020 14:09:19 
Jakoś ta legenda do mnie nie przemawia,owszem fajna bajka ale łykają to tylko pelikany tego świata, bo jakby zagłębić się w temacie, czego przeciętny Janusz nie czyni, to zaczyna walić jak z dobrego szamba.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 16-12-2020 14:14:27 
Ma dość kopania się z koniem podczas gdy wyszedł do najmocniej bijącego punchera ostatnich lat z półciężkiej, a teraz będzie się bił z wyższym od dwie głowy przedstawicielem SMW, który też potrafi przyłożyć. Z kolei wspomniany koń będzie kopał się z mającym poduszki w rękawicach Szeremetą, a poważnych walk na horyzoncie jak na lekarstwo.

*
Tak, zaraz zlecą się psy szczekające, że "ooo Kowaliow, zasuszony, wzięty zaraz po innej walce, itd.". To wszystko prawda, tylko że tak czy siak to bardzo niebezpieczny gość z mocnmy ciosem o gabarytach co najmniej półciężkiego, który nawet biorąc powyższe pod uwagę, szczególnie do 6 rundy był realnie w stanie zrobić Alvarezowi kuku.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 16-12-2020 14:18:17 
Autor komentarza: puncher48 Data: 16-12-2020 14:09:19
Jakoś ta legenda do mnie nie przemawia,owszem fajna bajka ale łykają to tylko pelikany tego świata, bo jakby zagłębić się w temacie, czego przeciętny Janusz nie czyni, to zaczyna walić jak z dobrego szamba.

*
*
*

Szkoda, że Gołowkin nie dał nam łyknąć jak pelikanom wychodząc do dziadka Hopkinsa, który go wyzywał i nokautując go tak jak to zwykł robić w średniej. Szkoda, że nie wyszedł do wyzywającego go Frocha, który już schodził ze sceny i nie odesłał go na dobre na emeryturę jak to zwykł robić w MW niszczyciel Gołowkin. To też nie byłby pewnie pełnowartościowe zwycięstwa i część pelikanów by łykała jak siemasz, no ale niestety biedny Gienia nie dał nam nawet się przekonać czy tak by rzeczywiście było xD
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 16-12-2020 14:35:43 
Zartan
"Ta trylogia potrzebna jest Golovkinowi a nie Canelo" no właśnie na tym polega przewaga Canelo - walki z nim zawsze potrzebuje bardziej jego przeciwnik, w końcu to kasa się liczy na końcu najbardziej. Niestety pod tym względem już przy pierwszej walce to Gienia był "zatrudniony" przez rudego bo bardziej potrzebował "dobrej fuchy", więc już wtedy nie walczyli na równych warunkach.
NietrzezwyTomasz
Gienia na zawsze pozostanie gościem, który ma się dostosować do warunków gospodarza. Gospodarzem jest Canelo i choćby SOG co to udowodnił "ugaszczając" Kowaliowa (też gościa). Więc dobrze Gienia zrobił, że nie "gościł" u Warda choć też go tak miło zapraszano. Hopkins też mógł się jawić jako miły gospodarz z którym (którego) jak nie obalisz to nie uznają cię za grzecznego gościa. A co Frocha to mogę się z Tobą zgodzić.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 16-12-2020 14:39:40 
@Pijany_Menel:
Szkoda jeszcze, że Golowkin nie wyszedł do Kliczki. To może by usatysfakcjonowało takiego ch00ja, jak ty.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 16-12-2020 15:45:20 
Ygnac
sądząc po tytułach jakimi się wymieniacie z NietrzezwymTomaszem wnoszę, ze wasze relacje są na poziomie tych pomiędzy Furym i AJem? :)
 Autor komentarza: filozofi
Data: 16-12-2020 18:13:11 
Ale po co trylogia, skoro Gołowkin pobił go 2-0?
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 16-12-2020 19:27:08 
Autor komentarza: Ygnac Data: 16-12-2020 14:39:40
@Pijany_Menel:
Szkoda jeszcze, że Golowkin nie wyszedł do Kliczki. To może by usatysfakcjonowało takiego ch00ja, jak ty.

*
*
*

To ja twierdziłem, że Gołowkin wyjdzie do każdego od 154 lbs do 168 lbs czy sam Gołowkin, imbecylu? Utkaj tam ryj merytoryczny planktonie.
 Autor komentarza: samqualis
Data: 16-12-2020 23:07:09 
Widze ze NT wyjasnil cale towarzystwo wiec juz nic dodawac nie musze;) temat wyczerpany.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.