LAWRENCE OKOLIE I JEGO PROMOTOR: GŁOWACKI SKOŃCZY JAK JEŻEWSKI

Redakcja, Sky Sports

2020-12-13

- Gdyby dziś zamiast Jeżewskiego naprzeciw mnie stał Głowacki, skończyłby tak samo jak on - przekonuje Lawrence Okolie (15-0, 12 KO), który całkowicie zdominował Nikodema Jeżewskiego (19-1-1, 9 KO) i zastopował go w niecałe pięć minut.

- Lawrence zrobi to samo z Głowackim co dziś z Jeżewskim. A potem będziemy chcieli Briedisa, Makabu i innych zawodników w unifikacji pasów. Ten chłopak wyczyści kategorię cruiser zanim przejdzie do wagi ciężkiej - zaciera ręce Eddie Hearn, promotor Okolie.

- Czekam z niecierpliwością na przyszły rok. To samo zrobię z Głowackim. Może nie tak szybko jak dziś, ale rezultat i zakończenie będą identyczne. Teraz zrobię sobie dwa tygodnie wolnego i wracam na salę, rozpoczynając obóz przygotowawczy do walki o mistrzostwo świata - kontynuował mocno bijący Brytyjczyk.

- Jeśli trafię czysto, przewrócę każdego zawodnika świata kategorii cruiser. To wiem na sto procent. Jestem przekonany, że gdyby dziś zamiast Jeżewskiego naprzeciw mnie stał Głowacki, skończyłby tak samo jak jego rodak. W przyszłym roku będę już mistrzem świata - zakończył Okolie.

Przypomnijmy, że Okolie spotka się teraz z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) w walce o wakujący tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBO.