MARIUSZ WACH: W SOBOTĘ ZAMIERZAM POKRZYŻOWAĆ PLANY FURY'EGO

Redakcja, Sky Sports

2020-12-10

- On chce dobić się do walk mistrzowskich, a ja postaram się pokrzyżować jego plany - mówił dziś na konferencji prasowej Mariusz Wach (36-6, 19 KO). Już w sobotę bardzo ważna dla jego kariery potyczka z Hughie Furym (24-3, 14 KO).

- Ciężko pracowałem i kibice zobaczą różnicę. Wiemy wszyscy, że Mariusz to twardy facet, ale on nie mierzył się jeszcze z takim zawodnikiem jak ja. Mogę go wyboksować, mogę znokautować, ale tak naprawdę na koniec najważniejsze jest to, żebym wygrał. Celem nadrzędnym jest zwycięstwo, choć chciałbym dać przy okazji dobre widowisko. Wierzę, że należę do elity wagi ciężkiej - mówił Anglik, w przeszłości mistrz świata juniorów.

Ponad czterdziestu rywali mówiło to samo, że może mnie znokautować. Dziś Hughie jest bardzo energiczny, mam tylko nadzieję, że się nie wystrzela i w sobotę pozostanie równie energiczny. Zbudowałem jedną z lepszych dyspozycji w mojej dotychczasowej karierze i w sobotę powalczę o zwycięstwo. Dla nas obu to bardzo ważny pojedynek. Fury jest sporo młodszy i on nadal chce przebić się do walk o mistrzostwo świata. A ja postaram się pokrzyżować jego plany. Jeśli wygram, przybliżę się do jeszcze większych walk - ripostował podopieczny Piotra Wilczewskiego.