JOSHUA-PULEW: TYPUJĄ FURY, BELLEW, WHYTE, HAYE, PARKER, EUBANK

Redakcja, Informacja prasowa

2020-12-10

Faworyt jest niby jeden - Anthony Joshua (23-1, 21 KO). Trzeba jednak pamiętać, że Kubrat Pulew (28-1, 14 KO) przegrał tylko z legendarnym już teraz Władimirem Kliczką. Czy to naprawdę będzie taki spacerem dla mistrza IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej?

O możliwy scenariusz i faworyta spytano znane osobistości brytyjskiego boksu - trenerów, dawne gwiazdy oraz wciąż aktywnych zawodników. Oto niektóre z typów.

Hughie Fury: Pulew jest niewygodny do boksowania i według mnie w pierwszych rundach sprawi Joshui problemy. W drugiej połowie walki AJ przejmie jednak kontrolę.

Peter Fury: Pamiętajmy, że Pulew mógł mieć nawet 300 walk amatorskich i jest bardzo doświadczony. Kluczem do pokonania go będzie obejście jego lewego prostego, bo to jego najmocniejsza strona.

David Price: Sparowałem kilka razy z Pulewem i z pierwszej ręki mogę was zapewnić, że to twardy gość. Będzie naciskał na Joshuę i zobaczycie, iż będzie to dużo lepsza potyczka niż się spodziewacie. AJ musi zacząć agresywnie i walczyć inaczej niż w rewanżu z Ruizem. Zresztą Władimir Kliczko również był agresywniejszy przeciwko Pulewowi niż zazwyczaj. Z kolei po Bułgarze spodziewam się, że będzie atakował korpus Anthony'ego. Ale on już młodszy nie będzie, ma trzydzieści dziewięć lat i chyba to będzie główny czynnik w tej walce. W mojej ocenie Pulew to lepszy bokser niż Ruiz czy Parker, ale o wyniku może zadecydować jego wiek. I fakt, że już dawno nikt na niego ostrzej nie ruszył.

Dillian Whyte: Pulew nigdy nie był bardzo dobry, a do tego teraz dopadł go jeszcze wiek. Za Joshuą dwie bardzo trudne walki z Ruizem, nawet nie tyle pod względem fizycznym, co mentalnym. Taki łatwiejszy przeciwnik mu się przyda.

David Haye: Pulew to duży i silny facet, ale dobrze przygotowany AJ go pokona. Nie mam co do tego wątpliwości. Joshua go przewróci.

Chris Eubank: AJ pokazał w rewanżu z Ruizem, że jego bokserskie IQ jest na bardzo wysokim poziomie. Pulew ma szansę, ale stawiam na Joshuę.

Joseph Parker: Wiem doskonale, że Pulew naciskał na ten pojedynek i będzie w dobrej formie, lecz Joshua będzie na jego tle zbyt szybki. Górę weźmie również jego większe doświadczenie w tak dużych walkach.

Bob Arum (promotor Pulewa): Od dawna powtarzam, by nie robić planów unifikacji Joshuy z Furym, bo moim zdaniem Joshua to przegra. Skoro słabiej bijący Andy Ruiz mógł go znokautować, tym bardziej może tego dokonać znacznie silniejszy fizycznie Pulew. Joshua to nie jest najtwardszy zawodnik, w mojej ocenie jest dość wrażliwy na ciosy rywali. A przeciwieństwie do niego Kubrat jest twardzielem.

Tyson Fury: Przy tych rozmiarach i sile fizycznej Pulewa wszystko jest możliwe. Jeśli Ruiz mógł to zrobić, Pulew także może znokautować Joshuę.

Tony Bellew: Znam doskonale Pulewa, oglądałem go przy okazji różnych turniejów, gdy ja reprezentowałem swój kraj, a on Bułgarię. To duży i silny facet, będzie naprawdę niebezpieczny. Tym bardziej, że jest trochę nieprzewidywalny i boksuje w nietypowy sposób. To zupełnie inny zawodnik niż na przykład Ruiz. I na pewno nie odbije się od tej walki, będzie groźny.