DONAIRE ZAKAŻONY COVID-19, WYPADA Z WALKI MISTRZOWSKIEJ

Koronawirus znowu uderzył w boks. Nonito Donaire (40-6, 26 KO) miał walczyć 19 grudnia w Uncasville z Emmanuelem Rodriguezem (19-1, 12 KO) o wakujący pas WBC wagi koguciej, ale zachorował na COVID-19 i do tego pojedynku nie przystąpi - przynajmniej na razie.

Przypomnijmy, że z Filipińczykiem pierwotnie miał walczyć obecny ''mistrz w zawieszeniu'' - Nordine Oubaali (17-0, 12 KO), ale Francuza również dopadł koronawirus. Z Rodriguezem może się wobec powyższych problemów zmierzyć Filipińczyk Reymart Gaballo (23-0, 20 KO), który ma skrzyżować rękawice na ww. gali z Jose Velasquezem (28-6-2, 19 KO), ale dojdzie prawdopodobnie do przetasowań. Nie wiadomo jeszcze, czy ewentualna walka Rodriguez vs Gaballo miałaby status mistrzowski.

Na koniec dodajmy, że jeden z najlepszych prospektów w światowym boksie, rywalizujący w wadze półśredniej Jaron Ennis (26-0, 24 KO) zmierzy się w Uncasville z mocnym weteranem z RPA Chrisem Van Heerdenem (28-2-1, 12 KO). Ten pojedynek ogłoszono dwa dni temu. Możliwe jest również, że otrzyma on status walki wieczoru - zapewne gdyby nie doszło do starcia Rodriguez vs Gaballo.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.