WACH: MOIM CELEM WCIĄŻ JEST PAS MISTRZA ŚWIATA WAGI CIĘŻKIEJ

Już w najbliższą sobotę na gali Joshua vs Pulew w Londynie Mariusz Wach (36-6, 19 KO) zmierzy się Hughie'em Furym (24-3, 14 KO). Chroniony przez organizatorów przed koronawirusem Polak odpowiedział kilkanaście godzin temu na pytania brytyjskich dziennikarzy podczas krótkiej wideokonferencji.

FURY: SOBOTNIA WALKA Z WACHEM BĘDZIE TRUDNA, ALE ZWYCIĘSKA >>>

- Czuję się bardzo dobrze, nie mogę się doczekać walki. Mam rozszyfrowanego Fury'ego, znamy jego mocne i słabe strony. Toczę wiele walk na wysokim poziomie, ale brakuje mi pasa mistrzowskiego. Wciąż mam siły i chęci, by o niego rywalizować. Zdobycie mistrzostwa świata to mój główny cel - powiedział Wach.

- Moja ostatnia walka z Kevinem Johnsonem była pierwszą w Europie walką podczas pandemii. Wymagała innych przygotowań niż zazwyczaj, były kłopoty ze znalezieniem sparingpartnerów. Dzięki temu zdobyliśmy jednak doświadczenie, nauczyliśmy się działania w nowych warunkach - dodał Polak.

- W walce z Furym muszę zadawać mocniejsze ciosy i muszę zadawać ich więcej. Wtedy wygram. Nie myślę o tym, co stanie się po tej walce. Koncentruję się na sobocie. Sparowałem podczas swojej kariery z wieloma mistrzami, od każdego mogłem się nauczyć czegoś innego. Każdy pokazał mi odmienny styl - podsumował temat ''Wiking''.

Wach wciąż jest przeciwnikiem, z którym chcą walczyć najlepsi ''ciężcy'' na świecie. Walką z 40-letnim Polakiem interesował się niedawno m.in. kuzyn Hughie'ego, Tyson Fury i kilku innych znakomitych zawodników, ale ostatecznie rywalem ''Wikinga'' będzie 26-letni Hughie, który wciąż ma bardzo duże aspiracje.

W swojej dotychczas ostatniej walce Brytyjczyk pokonał w marcu przed czasem Pavla Soura, natomiast Wach w czerwcu wygrał na punkty z wspomnianym Kevinem Johnsonem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 09-12-2020 19:53:20 
Wach miał w swoim posiadaniu WBC International, IBF East/West Europe i Międzynarodowego mistrza Polski, co on chce jeszcze za pasy? WBO Azja Pacyfik czy WBA Gold Champion? Jak zrobi rewanż ze Szpilkiem to jeszcze w stawce może być pas Polsatu.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 09-12-2020 20:20:42 
WCB by mu się na przykład przydał, tj. Wach Chce Belt'a.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 09-12-2020 20:52:05 
Są do wzięcia w kraju pasy MZK,PKS,oraz PKP, a na arenie międzynarodowej Twitter'a i Facebook'a:).Wach to obecnie ekskluzywny Journeyman,który jest w stanie napsuć krwi i przetestować najlepszych, ale na większy sukces wydaję się, że brakuje umiejętności,choć życzę mu,aby go w końcu odniósł.
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 09-12-2020 21:10:09 
Gdyby skończył zmordowanego Whyte to być może teraz walczyłby z Furym ale Tysonem zamiast no name Kabayela
 Autor komentarza: Gazun
Data: 09-12-2020 21:30:48 
Są według was jakieś szanse na wygraną Wacha?
Fury jeśli nie będzie miał żadnej kontuzji w moim odczuciu wygra wysoko na punkty żaden nie powinien skrzywdzić drugiego Wach za wolny a fury zbyt waciany na tytanowego Wacha
 Autor komentarza: marcinm
Data: 09-12-2020 22:09:37 
@up
ja pisalem już, że wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazuja na wygrana Furego na PKT, ale szanse są zawsze. Niewątpliwie na korzyśc Wacha może być to, że młody Fury jest waciany więc Wach nie powinien czuć żadnego respektu, do tego Fury wydaje się miękka fają, która nie umie walczyc pod presja. Pytania jakie tutaj można zadać pojawiaja się przed każdą walką; Czy Mario bedzie zadawał ciosy? Czy będzie agresywny i siądzie na rywala? - sam sobie je zawsze zadaje jak walczy Wach, nie mam jednak dlaczego te życzeniowe pytania nadal padaja (i je sam sobie zadaje) bo Wach po prostu tego nie robi, a jak robi to z przeciwnikami na których to po prostu nie wystarcza (Miller, Whyte). Z drugiej strony moze za bardzo spisuje Wacha na straty, bo tak naprawde raz walczyl z jakims cherlawym biegaczem a byl nim szpilka i walka szla na remis. Za chwile mnostwo ludzi stwierdzi, że Fury to nie Szpilka.. ja bym sie jednak spieral czy mlody Fury jest o wiele (o ile w ogole) lepszym zawodnikiem od gita w tamtym okresie.
 Autor komentarza: Gazun
Data: 10-12-2020 04:15:40 
Tyle że fury wydaje się odporny na ciosy nie licząc jego rozcięć, a szpilka był na remis bo pływał po ciosach
 Autor komentarza: werus
Data: 10-12-2020 20:28:17 
Oj tam oj tam Mariuszowi się Fury z Furym pomylił :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.