POMIMO CIĘCIA GAŻY JOSHUA I TAK ZAROBI FORTUNĘ ZA WALKĘ Z PULEWEM

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) potwierdził, że z racji pandemii, obecnej sytuacji i braku kibiców na trybunach (zaledwie tysiąc biletów) musiał sporo zejść ze swojej gaży. Trudno jednak bardzo go za to pochwalić, gdy dowiemy się, ile zarobi po cięciach, bo wciąż jest to fortuna.

Sobotnim rywalem mistrza świata wagi ciężkiej IBF/WBA/WBO będzie obowiązkowy pretendent narzucany przez federację IBF, Kubrat Pulew (28-1, 14 KO). Dla championa będzie to powrót po rocznej przerwie.

Nie ma oficjalnych danych odnośnie pieniędzy, ale brytyjscy dziennikarze mają swoje dojścia. Pulew dostanie za ten występ aż 3 miliony funtów. On już wcześniej wynegocjował swoje zarobki i nie musiał z nich schodzić. To jednak i tak nic w porównaniu z gażą AJ-a. Anglik po zliczeniu różnych wpływów ma dostać sumę 10 milionów funtów. Tak to można schodzić z kosztów w dobie kryzysu...

- Zgodziłem się na cięcie kosztów, by utrzymać boks przy życiu - powiedział Joshua kilka dni temu.

Przypomnijmy, że na rozpisce w bardzo ważnych walkach wystąpią dwaj Polacy - Nikodem Jeżewski (19-0-1, 9 KO) vs Lawrence Okolie (14-0, 11 KO) w wadze junior ciężkiej oraz Mariusz Wach (36-6, 19 KO) vs Hughie Fury (24-3, 14 KO) w ciężkiej.

Poniżej krótki film z jednego z ostatnich treningów Mariusza. Jeśli sprawi niespodziankę i wygra z faworyzowanym Furym, być może dostanie drugą szansę zaboksowania o mistrzostwo świata.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 09-12-2020 15:24:50 
15 milionów złotych dla Pulewa. Chyba więcej, niż wszyscy polscy bokserzy razem wzięci w ciągu ostatnich 5 lat (za walki, bo co do stypendiów, to nie mam rozeznania). A takich mamy dobrych promotorów.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 09-12-2020 15:26:05 
Gaża bardzo dobra (13 mln USD), biorąc pod uwagę okoliczności ekonomiczne i klasę rywala.
Pulev pomimo pandemii, najwyższa wypłata w karierze, dotychczas za walkę z Kliczko dostał ok. 1,5mln USD, a tutaj 3 mln funtów, czyli ok. 4mln USD.
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 09-12-2020 15:54:22 
nasi pewnie tez cos koło tych kwot :D
 Autor komentarza: Hugo
Data: 09-12-2020 16:48:45 
Nie będę się upierał przy twierdzeniu podanym przeze mnie powyżej. Trudno to dokładnie policzyć. Uzmysłowiłem jednak sobie, na czym polega finansowa różnica pomiędzy doprowadzeniem boksera do title shota w sposób "normalny" i "rabunkowy". Jeżeli bokser dochodzi do mistrzowskiego pojedynku poprzez szereg wygranych walk z przyzwoitej klasy rywalami, to może liczyć na 25-50% gaży mistrza (a czasami nawet więcej). Natomiast jeżeli zostaje do niego doholowany na bumach, to wtedy dostaje 5-10% tej gaży (a czasami nawet mniej). Dlatego nawet polscy bokserzy walczący z medialnie wielkimi rywalami (Wilder, Gołowkin) nie zbliżyli się (lub nie zbliżą) do kasy, jaką zainkasuje Pulew. W miarę "normalna" była droga do title shota Sulęckiego, ale niestety bez szczęśliwego zakończenia.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 09-12-2020 19:54:42 
Żeby Wach miał taką szybkość w walce co na worku to mieli byśmy mistrza świata.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 09-12-2020 20:34:35 
Nie wiem czy wszyscy Polacy którzy stoczyli walki mistrzowskie w HW zarobili razem tyle co AJ za Puleva, wliczając w to nawet Golote.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 09-12-2020 21:07:56 
@up
AJ+Pulev ok 17,4 mln $
Adamek - wiecej niz 3 miliony, brak oficjalnych danych, mozna zalozyc ok. 4 mln $
Golota - Lewis - 1,75-2,5 mln $ (rozne informacje)
Golota - Ruiz, Brewster, Byrd - niestety nie moge znalezc informacji,ale na pewno to byly mniejsze gaże - przyjmijmy że nawet 1,5mln$ (co raczej jest zawyżone) x3
Sosnowski - 1mln $
Wach - 650k euro czyli jakies 785k $
Szpilka - 250k $

Czyli razem Polacy w HW w walkach mistrzowskich zarobili max (ze wzgledu na brak oficjalnych danych przyjme te mozliwie najwyzsze) 13 mln $ czyli mniej niz teraz zarobi AJ (przyjmujac dzisiejszy kurs, nie biorac pod uwage inflacji itd)

Ciekawostka jest, że Gołota za walki mistrzowskie zarabiał mniejsze wyplaty niż za walki nie mistrzowskie :D np. z Tysonem zarobil 3 lub 3,1mln. Golota - Bowe II - 2mln. Za granta mysle, ze tez sporo ale nie chce mi sie szukac

ps.
Szpilka dostał gaże wręcz wstydliwą jak na standardy HW (byc moze adekwatna do umiejetnosci), chociaz nie wiem ile dostawali inni "wielcy" pretendenci Wildera.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.