JEŻEWSKI: JEŻELI JESTEŚ FACETEM I MASZ JAJA, TO JEDZIESZ

Nikodem Jeżewski (19-0-1, 9 KO) zastąpi chorego na koronawirusa Krzysztofa Głowackiego i 12 grudnia w Londynie zmierzy się z Lawrence'em Okoliem (14-0, 11 KO). Polak twierdzi, że stawka walki nie jest dla niego najważniejsza, liczy się poziom rywala i wyzwania. Jeżewski zapowiada twardy, mężny boks.

STAŁO SIĘ! JEŻEWSKI WYLECIAŁ NA WALKĘ Z OKOLIEM! >>>

- (...) Dostałem od mojego promotora telefon w sobotę i wiedziałem już, że coś się dzieje, ale promotor mówił, żebym skupił się na walce z Kalengą (...) W niedzielę natomiast dostałem telefon około czternastej, że kontrakt jest na stole. Miałem chwilę na przemyślenie, zadzwoniłem do trenera i po krótkiej rozmowie podjęliśmy męską decyzję. O szesnastej podpisywałem kontrakt, a po siedemnastej byłem już na lotnisku (...) - powiedział Jeżewski w programie Etoto Tv.

- Czy w kontrakcie jest klauzula o przedłużonej współpracy? Tak, ale nie dostałem możliwości wypowiadania się na ten temat. Czekam w tej chwili na decyzję o tym, czy będę boksował o pas pełnoprawny czy o pas Regular (...) Nie interesuje mnie to, jaka będzie stawka. Ważne, że zebrałem się w sobie i biję się z topem. Robimy jeden trening dziennie, w piątek rozruch, a w sobotę walka. Jesteśmy zamknięci z trenerem w dwóch osobnych pokojach, wszystko mamy dostarczane pod drzwi - dodał Polak.

- Idziemy na żywioł, zobaczymy, jak to się skończy. Może się to skończyć w każdą stronę i w każdy sposób. Ja kocham boks, jestem młody i zdrowy, uwielbiam się bić. Kiedyś miałem już ofertę walki z Okoliem, ale ona szybko zniknęła. Walka należała się teraz Krzysztofowi Głowackiemu (...) Ustawiano jakąś kolejkę do zastąpienia Głowackiego, a ja powiem tak: jeżeli jesteś facetem i masz jaja, to jedziesz. Nie dyskutujesz, bo to jest sufit. Zobaczę, czy się z nim zderzę czy wejdę na dach (...) Zobaczymy, jak Okolie zachowa się w starciu z zawodnikiem walczącym z klasycznej pozycji. Wiem, że sparował z Bryantem Jenningsem. Zobaczymy, jak dobierzemy się stylowo i co będzie grane. Na początku zacznie się ustawianie lewą ręką. Na pewno nie będę chciał szybko popełnić głupiego błędu (...) Jestem twardym Kaszubem, jak będziemy się łamać, to w dwie strony, jak bitka to bitka - podsumował temat pięściarz z Kościerzyny.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 07-12-2020 18:51:54 
Nie chodzi tu o jaja, Jeżewski jest niezłym naszym cruiserem tyle ze bez perspektyw u Polskich promotorów, jego kariera wisiała w stagnacji dlatego szanse chwyta. Ciekawe czy pieniądze te same co były proponowane Cieślakowi? pozostaję życzyć mu powodzenia na pewno walkę obejrzę z wielką przyjemnością. Acha uważaj co jesz jak pod drzwi podstawiają bo różnie to może być.
 Autor komentarza: slovik
Data: 07-12-2020 19:55:55 
Nic nie ma do stracenia a do zyskania wiele, nawet w przypadku wygranej. W takich okolicznościach niewiele osób się spodziewa innego scenariusza niż wygrana Okolie. Ale jak zobaczą, że anonimowy na świecie gościu daje dobrą walkę to jeszcze może spodziewać się w przyszłości jakiejś dobrej walki za granicą. Dodajmy też, że wyjdzie na swoje finansowo w roku covidowym.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 07-12-2020 20:06:44 
Dla Jeża to nie tylko kasa i możliwość zdobycia jakiegoś podpaska ale też w końcu da się poznać szerszej publiczności.
Przewiduję że nawet w PL jak by kogoś zapytać aby wymienił 10 aktywnych Polskich pięściarzy to 9/10 osób pominęło by Jeżewskiego
 Autor komentarza: khorne
Data: 07-12-2020 21:13:18 
Szanuje Nikodema od dawna, za to jak podchodzi do boksu. Szkoda, że jego kariera wygląda tak a nie inaczej. Powodzenia!
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 07-12-2020 22:51:08 
Dobrze że dostsł szanse nie ma nic do stracenia bo mógłby przegrać z kimś z zaplecza a nie takie niespodzianki były gdy na faworycie była presja a rywal nie miał wiele do stracenia i serducho do walki. Co do Cieślaka to umiejetnosci ma spore i szanse walki o tytuł powinien dostać ale u Ediego już podpadł. Moze Jeżewski albo Głowa w następnej walce wygrają z Okolie i zaboksują o tytuł z Michałem?
 Autor komentarza: Clevland
Data: 07-12-2020 23:18:29 
Dobrze że dostał tą walkę.
Szkoda że na wariackich papierach się to dzieje.
 Autor komentarza: Karlitopl
Data: 08-12-2020 09:47:04 
Czy ja wiem, czy na aż tak wariackich papierach? Przecież on miał walczyć w tym samym terminie. Wątpię, że Jeżewski przygotowywał się jakoś bardzo taktycznie na rywala, tym bardziej, że ten został mu zmieniony. Jest w treningu, nie ma przesunięcia terminu nawet o tydzień, co mogłoby stanowić problem złapania świeżości. Jest w formie i musi iść na żywioł, bo nie za szybko może dostać drugą szansę.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 08-12-2020 17:12:25 
Na miejscu Cieślaka bym nie jechał, na miejscu Jeżewskiego jednak tak. Jeśli się chocby dobrze pokaże, to zyska. Coś jak Wach z Whytem - nie stracił na porażce.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.