STAŁO SIĘ! JEŻEWSKI WYLECIAŁ NA WALKĘ Z OKOLIEM!

Redakcja, Twitter

2020-12-06

To już pewne. Nie Michał Cieślak, ale Nikodem Jeżewski (19-0-1, 9 KO) zastąpi Krzysztofa Głowackiego i 12 grudnia na gali Eddiego Hearna w Londynie skrzyżuje rękawice z niepokonanym Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO). Pięściarz z Kościerzyny wyleciał dziś wieczorem do stolicy Wielkiej Brytanii i skomentował całą sytuację w mediach społecznościowych. 

- 2020 rok... Wszystko na wariata, wszystko pod prąd, ale jak jest szansa - biorą ją. Dziś wiem, że w sobotę zawalczę o MISTRZOSTWO SWIATA, po marzenia, po lepsze jutro - napisał w social mediach polski pięściarz i jednocześnie najbliższy przeciwnik Okoliego. 

 Słowa wsparcia za pośrednictwem Twittera przekazał promotor Krystian Każyszka. - Big Day! Brawo Nikodem, jesteś dorosłym facetem, całym sercem z Tobą. Wierzę, że pokażesz się z jak najlepszej strony i dasz z siebie wszystko. Pierwszy mój podpisany zawodnik walczy o marzenia i swoją przyszłość - skomentował całą sytuację szef grupy Rocky Boxing Promotion. 

Pierwotnie rywalem Okoliego miał być popularny "Główka", jednak jego test na koronawirusa dał wynik pozytywny i były dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej musiał zrezygnować z wielkiej szansy, jaka na niego ponownie czekała. Przez chwilę głównym kandydatem do zastąpienia pięściarza z Wałcza był Michał Cieślak, ale ostatecznie nie przyjął oferty. Głównym wydarzeniem gali w Londynie będzie starcie pomiędzy Anthonym Joshuą i Kubratem Pulewem o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Na tej samej imprezie Mariusz Wach zmierzy się z Hughie Furym.