HEARN: CIEŚLAK KANDYDATEM NUMER JEDEN DO WALKI Z OKOLIEM

Redakcja, Before the Bell

2020-12-04

Promotor Lawrence'a Okoliego (14-0, 11 KO) - szef grupy Matchroom Eddie Hearn - stwierdził, że najpoważniejszym kandydatem do walki z Brytyjczykiem 12 grudnia jest Michał Cieślak (19-1, 13 KO), który walczy jutro z Taylorem Mabiką w Warszawie na gali PBN. Jeżeli wygra, mógłby zastąpić Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO), którego występ uniemożliwił koronawirus.

- Cieślak walczy w sobotę w pojedynku, z którego nie może się wycofać. Jeśli wygra i nie odniesie kontuzji, zmierzy się z Okoliem. To mamy już zaklepane, ale musimy mieć też opcję rezerwową (...) Nawet jeżeli Okolie zawalczy z kimś, kogo nie ma w rankingu WBO, to myślę, że w stawce walki znajdzie się mistrzowski pas (...) Zwycięzca będzie się musiał zmierzyć  w kolejnym pojedynku z Głowackim - powiedział Hearn.

Dodajmy, że według Hearna zastąpienia "Główki" i konfrontacji z Okoliem w przyszłym tygodniu odmówili Jai Opetaia, David Light, Dilan Prasović i Richard Riakporhe. Jeśli natomiasty chodzi o stronę polską, czyli obóz Michała Cieślaka, to przekaz wydaje się w tej chwili następujący - najpierw koncentracja na wygranej z Mabiką, a potem ewentualnie wyzwanie mistrzowskie. Już wkrótce poznacie na naszym portalu informacje z pierwszej ręki na ten temat.