BILLY JOE SAUNDERS: ROZUMIEM CZEMU GOŁOWKIN MNIE UNIKA

Redakcja, Sky Sports

2020-12-03

Billy Joe Saunders (29-0, 14 KO) jutro wieczorem w drugiej obronie pasa WBO kategorii super średniej spotka się z Martinem Murrayem (39-5-1, 17 KO). Ale od dawna poluje na starcie z championem IBF wagi średniej, Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO).

- Moim zdaniem Gołowkina dopada wiek, widać to po jego walkach. Stoczyłem dwadzieścia dziewięć pojedynków, ale przyjąłem w nich może dziesięć czystych ciosów. Czy on naprawdę chce mierzyć się teraz z kimś dużo młodszym, tak ruchliwym na nogach, boksującym z odwrotnej pozycji, "śliskim" w obronie i trudnym do trafienia? Na jego miejscu również bym siebie unikał. Trzeba mu jednak oddać, że przez lata dobrze sobie radził i czapki z głów za jego dokonania. Nie można go krytykować za to, że mnie unika. Rozumiem czemu on nie chce ze mną walczyć - mówi Saunders.

- Chciałem mierzyć się z Danielem Jacobsem, Saulem Alvarezm bądź Demetriusem Andrade'em, jednak w tym roku wszyscy mieliśmy trochę związane ręce. Jedynym solidnym zawodnikiem, który chciał podjąć ze mną rękawicę, był właśnie Murray. On już cztery razy podchodził do walki o mistrzostwo świata i zamierzam na dobre zakończyć jego karierę - dodał champion World Boxing Organization.