RODRIGUEZ WIERZY, ŻE WIEK BĘDZIE MIAŁ WPŁYW NA DONAIRE'A

Jak informowaliśmy, 19 grudnia dojdzie do pojedynku Emmanuela Rodrigueza (19-1, 12 KO) z Nonito Donairem (40-6, 26 KO) o wakujący pas WBC w kategorii koguciej. Pierwotnie Donaire miał walczyć z niepokonanym Nordinem Oubaalim (17-0, 12 KO), u którego wykryto jednak koronawirusa. Na zastępstwo wybrano Portorykańczyka, który przekonuje, że jego walka z ''Filipińskim Fleszem'' będzie stała na wysokim poziomie.

DONAIRE Z RODRIGUEZEM 19 GRUDNIA O WAKUJĄCY PAS WBC >>>

Rodriguez twierdzi, że zapomniał o swoim ostatnim, przegranym starciu, a w walce z Donairem będzie w formie, do jakiej przyzwyczaił. – Ten pojedynek jest, by pokazać, że zapomniałem o porażce z Inoue i wracam do gry – powiedział Carlosowi Gonzalezowi ''Manny''. – Nie każdy dostaje szansę ponownej potyczki o tytuł po przegranej, lecz przeciwko Donaire’owi dam taką walkę, do jakiej już wszystkich przyzwyczaiłem – dodał były mistrz IBF w wadze koguciej.

Pochodzący z Manati 28-latek jest pełen szacunku do znakomitego Filipińczyka, sądzi jednak, że wiek i przyjęte ciosy mogą wpływać na formę byłego mistrza czterech kategorii wagowych. – Donaire to z pewnością przyszły członek Galerii Sław. Jestem dumny, że mogę z nim walczyć i zasługuje na szacunek, ale w trakcie całej kariery często go trafiano, ma 38 lat i jego ruchy nie są już takie same. Nie patrzę na niego z góry, lecz z racji wieku mam pewną przewagę. Dał świetną walkę z Inoue, niemniej przyjął w niej wiele ciosów. Donaire to legenda, ale 19 grudnia będzie musiał zmierzyć się ze mną. Nie mogę pozwolić sobie na porażkę. Powrót po przegranej i ponowna walka o tytuł mistrzowski nie jest szansą, którą dostaje każdy. Psychicznie i fizycznie jestem świeższy od Donaire’a – zakończył Rodriguez.

Przypomnijmy, że obaj pięściarze wracają po porażkach z jednym z najlepszych bokserów bez podziału na kategorie wagowe Naoyą Inoue (20-0, 17 KO). Japończyk znokautował Rodrigueza w drugiej odsłonie, z Filipińczykiem stoczył pełne 12 rund, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.