WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 30 LISTOPADA 2020

Miniony weekend skoncentrował nas na królewskiej kategorii. Dlatego prezentujemy Wam skrót wiadomości z samej tylko wagi ciężkiej.

- Tyson Fury to nasz mistrz, a do Anthony'ego Joshuy należą pozostałe pasy. Ich walka będzie znakomita dla całego boksu i zdecydowanie będziemy wspierać jej organizację - mówi Mauricio Sulaiman, prezydent federacji WBC.

- Ludzie w ogóle nie brali pod uwagę doświadczenia Joyce'a wyniesione z ringów olimpijskich. Właśnie dlatego stawiałem na niego. Wygrał ten pojedynek lewym prostym. Nie jest może najszybszym zawodnikiem, za to jest dzielny i naprawdę silny fizycznie. Ta walka przyszła dla Dubois za wcześnie. Teraz sprawdzimy jego psychikę, gdyż dotąd był tylko chwalony, a teraz spadnie na niego krytyka za to, że się poddał. Wierzę iż może wrócić mocniejszy, jeśli tylko wyciągnie lekcję z tej porażki. Mam nadzieję, że nie złamie się, tylko wykorzysta to na swoją korzyść - mówi Johnny Nelson, analityk brytyjskiej telewizji, komentując sobotnie zwycięstwo Joe Joyce'a (12-0, 11 KO) nad Danielem Dubois (15-1, 14 KO).

- Jestem lepszy z walki na walkę, cały czas robię postępy. Dalibyście naprawdę duże pieniądze żeby zobaczyć moje sparingi z Anthonym Joshuą, choć fajne sparingi miałem też z Joe Joyce'em - mówi Martin Bakole (15-1, 12 KO), który 12 grudnia na gali Joshua vs Pulew skrzyżuje rękawice z Siergiejem Kuźminem (15-1, 11 KO).

- Ja nigdy bym się nie poddał jak Dubois. Mnie trzeba ciężko znokautować, inaczej nie odpuszczę. Chcę wejść na głęboką wodę, chcę by ktoś mnie ostro przetestował i wyciągnął na późniejsze rundy. Ani Joyce, ani Dubois, nie pokazali nic wielkiego. Wierzę, że byłbym w stanie pokonać jednego i drugiego - mówi w swoim stylu Alen Babić (6-0, 6 KO).

Justis Huni (1-0, 1 KO) - jeden z najciekawszych zawodników wagi super ciężkiej i faworyt do (przynajmniej) medalu igrzysk w Tokio, pod koniec października w zawodowym debiucie pokonał przed czasem Faigę Opelu (13-1-1, 10 KO) i zdobył tytuł mistrza Australii. Drugi zawodowy pojedynek stoczy w najbliższy czwartek, podchodząc do obrony pasa. Tym razem naprzeciw niego stanie Arsene Fosso (3-0, 3 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 30-11-2020 14:55:51 
Jak widze Bakole, to moje pierwsze skojarzenie, Sam Peter..
 Autor komentarza: teanshin
Data: 30-11-2020 15:05:43 
Gołota o Mike Tyson vs RJJ:

- Naprawdę mógłbym wyjść do walki z Tysonem. Nie ma problemu. Tylko musiałbym dwa miesiące potrenować - mówi nam Gołota. - A nie wiem, czy bym wytrzymał taki trening. To jest pytanie - śmieje się po chwili. - Ale jestem zdrowy - dodaje poważnie.
- Czy dbam o formę? Na razie to dba o nią bardziej mój pies niż ja. On mi formę utrzymuje, bo muszę z nim spacerować po dwie godziny dziennie - śmieje się Gołota.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 30-11-2020 15:07:52 
Gwoli ścisłości, nawiązałem do Bakole bo jest mowa o nim w artykule. Wiem że na fotce jst Dubois ;)
 Autor komentarza: Hugo
Data: 30-11-2020 15:42:04 
@Up
Trudno pomylić z wyglądu Dubois z kimkolwiek ze względu na charakterystyczny "ryjek".
 Autor komentarza: puncher48
Data: 30-11-2020 21:56:37 
Bakole to prawdziwe bydle i powiem szczerze wydaję mi się wszechstronniejszy, aniżeli jednowymiarowy Peter, ale epoka inna i łatwo nie będzie miał, aby w niej coś osiągnąć, co nie znaczy, że jest na pozycji przegranej, bo ciągu na rywala, sile i dość dobrej odporności może mu wielu pozazdrościć, ale porażka z Hunter'em jest skazą,która każe się zastanowić.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.