DUBOIS vs JOYCE: WYBRANE TYPY WIELKICH POSTACI ŚWIATA BOKSU

Redakcja, Boxingscene

2020-11-27

Jutrzejsza walka wagi ciężkiej w Londynie - Daniel Dubois (15-0, 14 KO) vs Joe Joyce (11-0, 10 KO) - zapowiada się naprawdę świetnie i budzio duże zainteresowanie. Oto wybrane typy na ten pojedynek, przede wszystkim od legend brytyjskiego boksu.

JOYCE ZAWALCZY BEZ TRENERA, DUBOIS Z KONTRAKTEM ZA SPARINGI >>>

Tyson Fury (mistrz świata WBC wagi ciężkiej): chcę komentować ten pojedynek, nie chcę go przegapić, muszę to zobaczyć na żywo. Obaj są naprawdę dobrzy. Joe to kawał chłopa, jeżeli wejdziesz mu w drogę, to cię zdepcze. Daniel również jest wielki i silny, do tego jest świeżym zawodnikiem. Obaj są w stanie wygrać zarówno na punkty, jak i przed czasem. Wygra ten, kto będzie tego mocniej pragnął.

David Haye (były mistrz świata wagi ciężkiej): to może pójść w obie strony. Jeżeli wcześnie wywiąże się bójka, Daniel może wygrać przed czasem, ale jeżeli będą boksować, to Joe może być górą. Stawiam na tego, którego znam, widziałem, jak Joyce przyjmuje i znosi potężne ciosy. Stawiam na jego zwycięstwo na punkty lub przed czasem pod koniec walki.

John Fury (ojciec Tysona Fury'ego i jego były trener): martwię się, że ta walka przyszła za wcześnie dla Daniela Dubois. Joe Joyce to wielki, silny, doświadczony facet. Ma dobry ''silnik'' i jest odporny. To trudna walka do typowania, jednak myślę, że dla Daniela może być - jak mówiłem - za wcześnie...

Ricky Hatton (były mistrz świata dwóch kategorii): myślę, że większość ludzi będzie stawiać na Dubois, bo jest w formie i jest świeższy. Joe ma większy ''przebieg'', ale jest wszechstronny. Mimo to jego styl może pasować Danielowi. Dla mnie szanse rozkładają się po równo. Świeżość Daniela może według mnie zrobić różnicę.

Andy Lee (były mistrz świata wagi średniej): myślę, że to będzie ringowa strzelanina. Według mnie przewaga szybkości zapewni Dubois przewagę i wydaje mi się, że wygra on przez nokaut.

Paulie Malignaggi (były mistrz świata dwóch kategorii): przewiduję wybuchową walkę, która może pójść w obie strony. Obaj mocno biją i szukają mocnych ciosów. W tej chwili skłaniam się ku zwycięstwu Dubois.

Richie Woodhall (medalista olimpijski i były zawodowy mistrz świata): jeżeli Dubois trafi wcześnie czymś mocnym, to wygra walkę. Ale jeżeli Joe przetrwa pierwsze 3-4 rundy i wciągnie Daniela na głęboką wodę... W drugiej połowie walki sytuacja może się odwrócić. Jeżeli miałbym jednak stawiać pieniądze, postawiłbym na '"DDD''.