JOYCE ZAWALCZY BEZ TRENERA, DUBOIS Z KONTRAKTEM ZA SPARINGI

Już w sobotę kapitalne starcie Daniela Dubois (15-0, 14 KO) z Joe Joyce'em (11-0, 10 KO) o wakujący tytuł mistrza Europy wagi ciężkiej. Na ostatniej prostej sztab wicemistrza olimpijskiego wagi super ciężkiej dostał potężny cios.

Faworytem bukmacherów jest młodszy o dwanaście lat (23) Dubois. Joyce będzie wolniejszy, ale jego problemem może być przede wszystkim brak znakomitego Ismaela Salasa w narożniku. Jeden z najlepszych trenerów świata po przylocie do Wielkiej Brytanii został dokładnie przebadany i okazało się, że miał pozytywny wynik koronawirusa. Jest więc oczywiste, że nie będzie mógł stanąć w narożniku Joyce'a.

Sobotnią galę promować będzie współpracujący z oboma zawodnikami Frank Warren. Szef Queensberry Promotions nie ukrywa, że większe nadzieje pokłada w młodziutkim "Dynamicie". A podpisał z nim kontrakt na bazie pogłosek o sparingu i rzekomym nokaucie, jaki miał zafundować Anthony'emu Joshui.

- Jednym z głównych powodów związania się przez nas z Danielem był fakt, że znokautował jeszcze będąc amatorem Joshuę na sparingu - przyznał Warren.

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) 12 grudnia spotka się z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). Potem powinien zmierzyć się z Aleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO), którego narzuca federacja WBO. Jeśli tego nie zrobi i wybierze lepiej płatną potyczkę z Tysonem Furym, władze World Boxing Organization prawdopodobnie pozbawią go tytuły, a o wakujący pas Usyk powalczy z kolejnym najwyżej notowanym zawodnikiem. Na ten moment jest nim właśnie Dubois.

- Jeśli Joshua pokona Pulewa, a potem wybierze Fury'ego, wówczas Usyk zaboksuje o wakujący tytuł z najwyżej notowanym zawodnikiem rankingu. A będzie nim właśnie zwycięzca sobotniej walki - dodał brytyjski promotor.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 26-11-2020 19:22:17 
Ten Salas to taki śmieszny mały człowieczek, tarczę z Joycem robi w butach na koturnie, bo Joycowi sięga do pasa.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 26-11-2020 19:32:19 
Up
Niczym dawny trener Wałujewa - Zimin, który stojąc był niższy od siedzącego Koli :)

Joyce ma trudne zadanie. Brak trenera, manager Frank woli tego drugiego, trochę kicha. Kibicuje Joe.
Moje życzenie, nawet jeśli nie wygra to mam nadzieje że choć przetestuje szczękę Daniela.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 26-11-2020 20:51:16 
Tak, jakby te "testy" cokolwiek znaczyły...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.