LAURA GRZYB: DOŚWIADCZENIE TO JEDEN Z ATUTÓW NOWEGO TRENERA

- Praca z trenerem Piotrem Wilczewskim będzie dla mnie z wielką korzyścią. Doświadczenie aż bije od niego na odległość – mówi Laura Grzyb (4-0, 3 KO), która pod wodzą nowego szkoleniowca zadebiutuje 18 grudnia na gali Tymex Boxing Night 15. Pięściarka Tymex Boxing Promotion zmierzy się z pochodzącą z Dominikany Enerolisą De Leon (6-3-2, 2 KO). Transmisja w TVP Sport.

- Wielu pięściarzy chciałoby trenować w ośrodku w Dzierżoniowie pod okiem Piotra Wilczewskiego. Szkoleniowiec stara się wyeliminować moje amatorskie nawyki, nadal przestawiam swój boks na dłuższy dystans. Trener Wilczewski dokładnie analizuje moje mocne strony i skupia się na taktyce. Ale na pewno kibice nie zobaczą żadnej zmiany o 180 stopni u Laury Grzyb. Jestem dojrzałą zawodniczką z konkretnym zapleczem – przyznała utytułowana 25-letnia zawodniczka.

Laura Grzyb jest byłą wicemistrzynią Europy kadetek i dwukrotną mistrzynią Polski seniorek. Od jesieni 2019 roku występuje w barwach Tymex Boxing Promotion. Zbliżająca się walka będzie dla niej już trzecią w czasie pandemii zorganizowaną przez promotorów Mariusza i Marcela Grabowskich. W lipcu wygrała z Bojaną Libiszewską w Pionkach, we wrześniu z Włoszką Monicą Gentili w Częstochowie. A teraz rywalką będzie trenująca w Hiszpanii Enerolisa De Leon.

- Spodziewam się, że De Leon będzie o wiele aktywniejsza od Gentili. Nie będzie bezczynnie czekać na moje ataki. Jest silna i szybka, będzie na co popatrzeć – zapowiada pięściarka pochodząca z Jastrzębia Zdroju.

Laura Grzyb wcześniej pracowała z trenerami Szymonem Porębskim i Bartłomiejem Samulem. Teraz przygotowuje się z Piotrem Wilczewskim, byłym mistrzem Europy zawodowców w wadze super średniej.

- Nie było jednego konkretnego powodu zmiany trenera, a zwycięskie ostatnie walki pod skrzydłami Bartka Samula mnie utwierdzały w tym, że tworzymy zgrany duet. Stało się to bez konkretnej przyczyny. Gdy stanęłam przed wyborem nowego trenera, pomógł mi przyjaciel z grupy Tymex Michał Leśniak. Trener Wilczewski zgodził się ze mną popracować. To dla mnie zaszczyt – uważa Laura Grzyb, która w karierze amatorskiej stoczyła ponad 130 walk, a wygrała m.in. z Włoszką Giulią de Laurenti, późniejszą brązową medalistką Mistrzostw Europy.

Wśród profesjonalistów jej rekord to 4-0. Enerolisa De Leon od połowy czerwca 2018 roku stoczyła 11 walk, z których 6 wygrała, 3 przegrała i 2 zremisowała. Jej pierwszą pogromczynią była Dorota Norek (6-1, 1 KO).

- To nie będzie miły spacerek. Zobaczyliśmy z trenerem Wilczewskim wszystkie dostępne zapisy wideo, nawet te z amatorstwa. Możemy się spodziewać agresji i fajnej dynamiki ze strony Enerolisy De Leon. W półdystansie nie pozostaje bierna, co może dać kibicom trochę uciechy dla oka. Jestem pewna, ze ta walka się spodoba nawet wybrednym fanom boksu pań – przekonuje Laura Grzyb.

W ostatniej walce, a swojej trzeciej wyjazdowej (wszystkie pozostałe w "domu" w Hiszpanii) Enerolisa De Leon pokonała w Belgii miejscową zawodniczkę Jill Serron (7-2, 3 KO).

- Wygrywa walki, wiec nie jest workiem do obijania. Ta walka wygrana na wyjeździe jest dowodem na to, ze ona nie jeździ po wypłatę – mówiła studentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu, która boksuje w kategorii piórkowej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 25-11-2020 19:59:46 
Widzę że po Piątkowskiej i Brodnickiej teraz jest hype na Grzybową, wszędzie jej ostatnio pełno. Dobrze, niech się dziewczyna promuje.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.