SPENCE JR CHĘTNY NA STARCIE Z CANELO W LIMICIE WAGI ŚREDNIEJ

Piętnaście miesięcy po ostatniej walce i czternaście miesięcy po fatalnie wyglądającym wypadku między linami w końcu zamelduje się Errol Spence Jr (26-0, 21 KO). Czy zunifikowany mistrz WBC/IBF wagi półśredniej rzeczywiście wyszedł z tego wypadku bez szwanku i dalej będzie tak lśnił jak przed nim?

Za dwanaście dni naprzeciw niego stanie były mistrz świata dwóch kategorii, wciąż zaliczany do światowej elity Danny Gacia (36-2, 21 KO).

- Ten wypadek samochodowy i rozbicie mojego Ferrari uświadomiło mi, że nie jestem nietykalny i niezwyciężony. To całkowicie odmieniło moje życie. Nagle zacząłem postrzegać pewne sprawy inaczej niż dotąd. Zacząłem bardziej troszczyć się i spędzać więcej czasu z najbliższymi, bo tak naprawdę nigdy nie wiesz, kiedy to wszystko się skończy - przekonuje jeden z najlepszych pięściarzy świata zestawień P4P.

- Nie chciałem wracać po tej przerwie łatwą walką i łatwym rywalem. Wciąż czuję się bardzo mocny i nie interesują mnie łatwe wyzwania. To nie dla mnie - kontynuował Spence Jr, który nie wyklucza awansu kilogramami w górę na mega walkę z samym Saulem Alvarezem (53-1-2, 36 KO).

- Walka w wadze średniej z kimś takim jak Canelo byłaby czymś niesamowitym, szczególnie jeśli udałoby się nam doprowadzić do niej na Cowboys Stadium w obecności stu tysięcy kibiców. Jestem przekonany, że możemy to zrobić! - dodał Spence Jr.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rocky86
Data: 23-11-2020 14:20:15 
Spence może i jest dużym welterem, bo już jakieś 5 lat temu do ringu wnosił ponad 160 funtów (teraz pewnie jeszcze więcej), ale Canelo w średniej wniesie zapewne jakieś 175-180 funtów, to będzie zbyt duża różnica, skończy się jak zawsze. Spence ma co robić i z kim walczyć w welter, jest jeszcze młody, niech czyści swoją kategorię i rusza wyżej. Póki co takie przeskoki nie mają sensu (poza szybkim zarobkiem).
 Autor komentarza: Granat
Data: 23-11-2020 16:42:08 
Dokładnie. Niech lepiej nie startuje do rudego bo na zwycięstwo przed czasem nie ma szans, a na pkt. i tak zostałby orżnięty przez sędziów. Dzisiaj wszyscy kibice ostrzą sobie zęby na pojedynek Spence jr- Crawford, a nie kolejne bezsensowne przeskoki o dwie kategorie w górę, tylko na jedną walkę.
 Autor komentarza: sludgehc
Data: 23-11-2020 17:23:38 
Moim zdaniem taka walka nie ma absolutnie sensu ze strony sportowej. Jeżeli pojedynek Spence'a z Crawfordem dobrze się sprzeda, to powinni patrzeć w stronę trylogii, bo to jedna z najlepszych walk do zrobienia(na papierze) w ostatniej dekadzie, natomiast Canelo powinien walczyć z 1.Jermallem Charlo, 2.Andrade, 3.BJS, 4.Benavidezem, 5.Plantem, a może nawet z Bivolem w LHW.
 Autor komentarza: Oskarito21
Data: 23-11-2020 18:41:10 
Ja tez jestem chetny na walke z Canelo może byc nawet w super sredniej za takie pieniadze to bym wyszedl nawet z Joshua walczyc najwyzej bym chwile jadl przez słomke
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 23-11-2020 21:57:08 
odwrotnie od większości widzę tę walkę na maksa, Spence Jr jest o 4 cm wyższy, ma lepszy zasięg, i byłby ultra ciekawy mecz (jeśli po wypadku to będzie ten sam pięściarz), tylko Canelo już moim zdaniem nie zejdzie do średniej więc lipa
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 23-11-2020 23:06:31 
Od Canelo każdy jest wyższy i ma lepszy zasięg (Khan też był), ale nikt nie jest tak silny fizycznie i jednocześnie ostry w zadawanych ciosach. Kto wie, może i nawet to by była w miarę równa walka przez dłuższy czas.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.