TERENCE CRAWFORD: OSIĄGNĄŁEM DUŻO WIĘCEJ NIŻ ERROL SPENCE JR

Redakcja, FightHype

2020-11-20

Walka mistrza świata WBO wagi półśredniej Terence'a Crawforda (37-0, 28 KO) z mistrzem IBF i WBC Errolem Spence'em Juniorem (26-0, 21 KO) to starcie, które wyłoni najlepszego zawodnika amerykańskiego boksu, a może nawet numer jeden boksu światowego. Spence Jr domaga się jednak w tej chwili podziału finansowego 60/40 na swoją korzyść, a Crawford nie chce o tym słyszeć.

BOB ARUM: STRACIŁEM NA WALKACH CRAWFORDA FORTUNĘ >>>

- Ta walka nie dojdzie do skutku, bo on już gada o podziale 60/40 na jego korzyść. Jeżeli nie będzie podziału 60/40 na moją korzyść, to do tej walki nigdy nie dojdzie. Tyle. Osiągnąłem w swojej karierze dużo więcej niż Spence Jr. Jego osiągnięcia są niewielkie w porównaniu do moich - powiedział Crawford, który w ostatni weekend rozprawił się z Kellem Brookiem.

- Nie obchodzi mnie już, czy się zmierzymy czy nie. Byłem za tym pojedynkiem całym sercem, ale wydarzenia ostatnich lat odcisnęły swoje piętno. To nie z mojego powodu wciąż nie doszło do tej walki. Zresztą ja starcia ze Spence'em nie potrzebuję. To kibice go chcą (...) Oczywiście dążę do wielkich walk, ale przesadnie się tym nie przejmuję - dodał ''Bud'', wciąż związany kontraktem z grupą Top Rank.

Przypomnijmy, że związany z projektem PBC Spence Jr w październiku zeszłego roku, niedługo po wrześniowym zwycięstwie nad Shawnem Porterem miał bardzo poważny wypadek samochodowy, ale wyszedł z niego bez większego szwanku (przynajmniej taka jest oficjalna wersja) i już w grudniu wznowił treningi, a w tym roku, 5 grudnia czeka go starcie z byłym czempionem dwóch kategorii Dannym Garcią (36-2, 21 KO).