WARREN: FURY ZNOKAUTUJE JOSHUĘ DO KOŃCA SZÓSTEJ RUNDY

Redakcja, Standard Sport

2020-11-20

Współpromotor mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO), Frank Warren twierdzi, że jego podopieczny znokautuje mistrza świata IBF, WBA i WBO - Anthony'ego Joshuę (23-1, 21 KO) - do końca szóstej rundy. Konfrontacje między brytyjskimi olbrzymami są wstępnie planowane na przyszły rok.

FURY: JESTEM PEWIEN, ŻE MOGĘ POKONAĆ JOSHUĘ >>>

- Nie potrafię sobie wyobrazić porażki Fury'ego z Joshuą. Kto jest lepszym bokserem? Tyson Fury. Kto ma lepszy lewy prosty? Tyson Fury. Kto lepiej porusza się w ringu? Tyson Fury. Kto mocniej bije? Tyson pokazał w swojej ostatniej walce z Deontayem Wilderem, do czego jest zdolny. Jeżeli uda nam się doprowadzić do tej walki, to wierzę w zwycięstwo Tysona przed czasem w pierwszej połowie pojedynku - powiedział Warren.

- Obaj zawodnicy chcieliby tej walki w Londynie. Tam powinna się ona odbyć, stadion Wembley byłby idealną areną. Ale pandemia koronawirusa może być problemem, bo ten pojedynek potrzebuje widzów. Myślę, że to największe wydarzenie sportowe w Anglii od czasu mistrzostw świata w piłce nożnej w 1966 roku, które Anglia wygrała - dodał szef grupy Queensberry Promotions.

Przypomnijmy, że Fury ma powrócić na ring w pierwszym kwartale przyszłego roku. Rywala wciąż nie znamy, a w tle trwa spór z Deontayem Wilderem, który wciąż domaga się trzeciej walki. Tymczasem Anthony Joshua 12 grudnia zmierzy się z obowiązkowym pretendentem IBF - Kubratem Pulewem.