DOLICZAMY CZAS SPORTOWYM WOJOWNIKOM

Redakcja, Informacja prasowa

2020-11-19

Doliczamy czas sportowym wojownikom: Rafał Kosiec oficjalnie ogłasza start swojej fundacji. Redakcja BOKSER.ORG dołącza do akcji Fundacji Doliczony Czas.

Fundacja Doliczony Czas założona w styczniu 2019 roku przez byłego piłkarza Polonii Rafała Kośca, oficjalnie ogłasza swój start. Ideą fundacji jest wsparcie sportowców niesprawiedliwie dotkniętych  przez los poprzez zaoferowanie im kompleksowej pomocy po ciężkich kontuzjach i urazach, a  dodatkowo zapewnienie wsparcia ich rodzinom. Fundacja w minionych miesiącach zorganizowała  wiele charytatywnych projektów, jednak wciąż pojawiają się kolejne plany do realizacji. Fundacja  Doliczony Czas zyskuje też kolejnych przyjaciół ze świata sportu, którzy wspierają jej działania.

Skąd pomysł na Doliczony Czas?
Rafał Kosiec był u szczytu piłkarskiej kariery, kiedy uległ poważnemu wypadkowi, który przekreślił jego  marzenia. Wbrew wszelkim diagnozom na brak odzyskania władzy nad ciałem obudził w sobie  wojownika. Dziś dzieli się swoją historią dając nadzieję tym, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji.

- Życie jest jak sport. W trakcie walki o zwycięstwo, czyli osobiste szczęście i satysfakcję, warto spojrzeć  na innych. Wszyscy powinniśmy grać w jednej drużynie i pomagać sobie nawzajem pamiętając, że  zwycięstwo to nie wszystko, a każdy kolejny dzień w zdrowiu i szczęściu nie ma ceny - mówi Rafał  Kosiec, prezes i założyciel Fundacji.

Czym się zajmujemy?
Fundacja Doliczony Czas wspiera finansowo terapie i rehabilitacje sportowców z różnych dziedzin  sportowych. Dzięki współpracy z ekspertami zapewnia również profesjonalne wsparcie medyczne,  psychologiczne, prawne oraz logistyczne. Oprócz tego promuje wśród swojej społeczności wartości  związane z etyką sportu.

Do tej pory Fundacja Doliczony Czas pomogła już kilku potrzebującym. Do największych sukcesów  fundacji należy akcja Fortuna za Gole, dzięki której udało się sfinansować operację Karolowi  Hodowanemu oraz uzyskać wsparcie finansowe dla Łukasza Derbicha. Fundacji udało się również  zorganizować zbiórki na zakup sprzętu specjalistycznego dla dzieci Jakuba Kowalskiego oraz pomóc w  rehabilitacji Ryszarda Szurkowskiego. Obecnie Fundacja Doliczony Czas prowadzi zbiórki dla  Sebastiana Ocimka oraz Dawida Morawca. Fundacja wsparła też ważne cele wykraczające poza  indywidualną pomoc konkretnym podopiecznym. Do takich należy zbiórka dla szpitala Centrum  Zdrowia Dziecka na rzecz walki z wirusem COVID-19.

Fundację wspierają polscy sportowcy różnych dyscyplin. Wśród oficjalnych ambasadorów znaleźli się:
Ewa Brodnicka
Czesław Lang
Mariusz Wlazły
Grzegorz Bociek

Rola ambasadorów jest ogromna i nie sposób jej nie docenić. Niemniej jednak bez darczyńców  wspierających fundację nie zrealizowalibyśmy naszych projektów. Zachęceni pozytywnymi efektami  pierwszych działań zachęcamy Państwa do śledzenia naszych mediów i aktywnego uczestnictwa w  kolejnych akcjach i zbiórkach. Każdy fan sportu doskonale wie, że wsparcie publiczności dodaje  skrzydeł, a w "doliczonym czasie" wszystko jest możliwe.

www.doliczonyczas.org