MAKABU PO KONTROLNYM WAŻENIU PRZED PIERWSZĄ OBRONĄ PASA WBC

Ilunga Junior Makabu (27-2, 24 KO) potwierdził, że 19 grudnia podejdzie do pierwszej obrony tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBC. I zgodnie z przepisami federacji wczoraj przeszedł kontrolne ważenie na miesiąc przed terminem.

Nie podano nadal, kto wcieli się w rolę pretendenta. Makabu potwierdził jedynie, iż będzie to dobrowolna obrona. Potem czekają go dwie obowiązkowe - z Aleksiejem Papinem (12-1, 11 KO) oraz zwycięzcą eliminatora Thabiso Mchunu (22-5, 13 KO) z Olanrewaju Durodolą (33-7, 30 KO).

MICHAŁ CIEŚLAK O MAKABU: W REWANŻU W POLSCE GO ROZERWĘ >>>

Panujący champion podejdzie do pierwszej obrony pasa World Boxing Council 19 grudnia w Kinszasie, czyli mieście, w którym zdobył wakujący tytuł w ostatni dzień stycznia, pokonując po twardej przeprawie naszego Michała Cieślaka.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: JimmyDeSanta
Data: 19-11-2020 11:44:21 
To pokazuje brak siły polskich promotorów. Papin został u siebie w Rosji (zatem brak cywylizacji i klimat mu nie przeszkadzały) łatwo pokonany przed czasem. Jeśli już miałby być z kimś rewanż to z Cieślakiem. Ale dobra pójdźmy dalej ... Obrona druga obowiązkowa i pojedynek mocno rozbitego i past prime Durodoli, oraz twardego ale nie wybitnego Mchunu. Durodolę Polak ma już na rozkładzie, nie chce mi się też wierzyć, że miałby wielkie problemy z drugim z Afrykańczyków. Podsumowując : Cieślak ma spore możliwości sportowe na ten pas, ale brakuje mu silnych ,,pleców".
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 19-11-2020 11:47:35 
Wasilewski to silny promotor wychodzi ze swoimi zawodnikami do ringu trzymając ich za ramię na walce z Cieślakiem siedział w kiblu walił kloce i miał zdrętwiałe nogi trochę :)
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 19-11-2020 18:54:22 
Halo, czy już wszyscy jesteśmy tak znieczuleni, że nikt nie zauważa jak dalece absurdalna to jest sytuacja? Zaplanowana została walka o mistrzostwo świata, odbędzie się za miesiąc, ale nie wiadomo z kim, a kandydatów jest pewnie z kilkunastu.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 19-11-2020 19:10:45 
A nie rozumiesz, że federacja już dawno wie?
 Autor komentarza: Marduk
Data: 20-11-2020 00:42:13 
Ktokolwiek pojedzie do Kinszasy zostanie potraktowany jak śmieć. Jak można organizować galę na tym wypiz*owie. Ostatnio to ich tam chyba okradli, w dodatku warunki czyli walka pod gołym niebem, ważenie też w jakiejś szopie. Już o przebiegu nie wspominając. Tam nawet do końca murzyni sami nie wiedzieli ile trwają rundy, bo jedną skrócili lub przeciągnęli o minutę. Już nie pamiętam i WBC śmie się nazywać najlepszą federacją.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.