FLOYD MAYWEATHER JR WRACA 28 LUTEGO W TOKIO

Redakcja, Yahoo Sports

2020-11-16

Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) w lutym wróci na ring i znów pokaże się japońskim kibicom. Nie będzie to jednak raczej pojedynek wliczany do jego oficjalnego, bajecznego rekordu, tylko raczej "pokazówka".

"Piękniś" wystąpi 28 lutego w Tokio. On ma już podobne doświadczenie. W grudniu 2018 roku pobił szybko kickboksera Tenshina Nasukawę i za niecałą rundę zainkasował wtedy 9 milionów dolarów.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kto będzie jego najbliższym przeciwnikiem i na jakich zasadach odbędzie się walka, choć znając pozycję negocjacyjną Floyda, będzie to raczej walka toczona na jego zasadach, stricte bokserskich. Organizatorzy zapewniają, że poza Mayweatherem kibice dostaną zawodników najwyższej klasy podczas gali nazwanej "Mega 2021". Prawdopodobnie będzie to noc sportów walki, czyli MMA, boks i może K-1. Ale więcej informacji mamy poznać wkrótce.

Wspomniana walka z Nasukawą była ostatnim występem jednego z najwybitniejszych pięściarzy w historii, choć ostatnią oficjalną walką była jego wygrana w sierpniu 2017 nad Conorem McGregorem. A taki ostatni normalny pojedynek, z cenionym bokserem, Floyd stoczył we wrześniu 2015, gdy pewnie i wysoko wypunktował Andre Berto.