USYK ODESŁAŁ SPARINGIEM DAVIDA ALLENA NA EMERYTURĘ (WIDEO)

Zaliczany do szeroko rozumianej czołówki wagi ciężkiej David Allen (18-5-2, 15 KO) postanowił zawiesić rękawice na kołku w wieku 28 lat. Poniekąd decyzję tę ułatwił mu Aleksander Usyk (18-0, 13 KO), który mocno naruszył go podczas sparingów.

Co ciekawe sam Allen upublicznił nagranie ze sparingu. Widać na nim, jak po lewym sierpowym Ukraińca "White Rhino" zatoczył się i był bardzo poważnie zraniony.

- Kilka nocy temu podjąłem decyzję, że nie będę już więcej boksował. Nie chcę już więcej przyjmować ciosów od innych, wolę prowadzić ciche i spokojne życie z żoną i w przyszłości dziećmi. Wolę być zdrowy i szczęśliwy - przyznał Allen. I przeszedł do sparingów z Usykiem.

- Od mnie odłączył od świadomości. Nie przewróciłem się co prawda, nawet skończyłem rundę do końca, ale od tego ciosu miałem lukę w pamięci i potem pamiętam dopiero moment, gdy już pakowałem się po treningu i wychodziłem z sali. Byłem wstrząśnięty tą sytuacją. To była ostatnia kropla, która przeważyła o mojej decyzji. Nie jestem idiotą i wiem kiedy powinienem odejść. W mojej obecnej sytuacji i pozycji oczywiście mogłem zarobić jeszcze bardzo duże pieniądze, lecz jakim kosztem? - dodał Allen.

Poniżej nagranie ze sparingu z Usykiem. Przypomnijmy, że David był jego sparingpartnerem przed wygranym pojedynkiem z Dereckiem Chisorą. Swoją drogą Usyk jest tak samo wielkim mistrzem w ringu, jak i poza nim, co pokazuje ów nagranie...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Turuu7
Data: 16-11-2020 06:10:58 
Dobra decyzja Allena, jak go Usyk ktory niema mocnegp ciosu (do tego kask i rekawice sparingowe) zamracza to musi byc mocno rozbity. A Usyk klasa ze przerwal taki Wilder by go pewnie potraktowal dyszlem jak ta maskotke w TV.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 16-11-2020 07:21:50 
Miał twardy łeb i lubił na niego zbierać, to mamy trgo efekt.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 16-11-2020 08:52:21 
Dobra decyzja. Zebrał wystarczająco dużo na głowę, a szans na jakąś wartościową karierę nie ma już żadnych. Ciekawe, że Szpilka, który po paru walkach budził się w szpitalu z pytaniem "kto wygrał?" ciągle widzi dla siebie takie szanse, a ostatnio z entuzjazmem zareagował na wprowadzenie Bridgerweight.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 16-11-2020 08:56:08 
Na pewno trudna dla niego decyzja zważywszy na wciąż młody wiek. Ale bardzo dojrzała i świadcząca że dave nie myśli o kasie, tylko o zdrowiu u rodzinie.
Myślę że pierwsze przesłanki by kończyć mogły się w nim pojawić po walce z Price, który zabrał mu sporo zdrowia.
Uznanie też dla Usyka, zobaczył co sie stało i zachował się jak po mistrzowsku. Klasa..
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 16-11-2020 09:53:10 
"On mnie odłączył od świadomości. Nie przewróciłem się co prawda, nawet skończyłem rundę do końca, ale od tego ciosu miałem lukę w pamięci" a nie wyglądało to tak źle. To daje do myślenia i nie należy nie doceniać czujności narożnika a rzucania ręcznika nie należy traktować w kategoriach zdrady. Tutaj mamy do czynienia z rozsądnym człowiekiem z normalnym ego.
 Autor komentarza: Szymon2M
Data: 16-11-2020 09:59:51 
Allen miał niesamowicie twardy łeb, ale z idiotyczną dla niego premedytacją przyjmował wszystko na ryj i skończyło się to tak, że w wieku 28 lat waciany Usyk go narusza (w kasku i w szesnastkach). Zobaczymy co będzie jak Allen skończy 50 lat. Zgadzam się z poszukiwacz, że rzucenie ręcznika, pewnie mamy na myśli Wildera, było bardzo dobrą decyzją.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 16-11-2020 11:56:58 
Ale jak on się odchylił sam wyszedł na cios , cóż jego decyzja myślałem o walce ze Szpilką to było by fajne zestawienie.
 Autor komentarza: golabek
Data: 16-11-2020 12:26:54 
Bo Usyk to sportowiec pełną klasą, a nie zakompleksiony zabijaka z mega ciosem.
Myślę, że na sparingach tego typu sytuacje zdarzają się całkiem sporo i wydaję mi się, że większość tak się zachowuje.
Wiadomo, że to nie walka, tylko sparing i skoro rywal pływa, to po co go na siłę ubijać i zabierać mu zdrowie.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 16-11-2020 14:19:05 
golabek
niektórzy (bez skrupułów) po to aby mieć fajny filmik do zastraszania przeciwników, pozerstwa i dziecinadę typu obfilmowany i rozgłoszony sparring Gervonty Davisa z Redkaczem - jakby tam się taka nadarzyła okazja to by Tank nie patrzyłby, że sparring, nie okazałby litości jak Usyk.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 16-11-2020 14:23:17 
Akurat Szpilka mógłby brać przykład z Davida, co zresztą za jakiś czas udowodni Łukasz Różański - nie pierwszy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.