CRAWFORD vs BROOK: OSTATNIA WYMIANA ZDAŃ PRZED WIELKĄ WALKĄ

Redakcja, Max On Boxing

2020-11-14

Przed Wami ostatnia, zarejestrowana tuż po ważeniu w programie Max Kellermana wymiana zdań między mistrzem świata WBO wagi półśredniej Terence'em Crawfordem (36-0, 27 KO) i byłym czempionem Kellem Brookiem (39-2, 27 KO). Dziś wielka walka w Las Vegas, nie przegapcie tego. Transmisja w w Polsce w Polsacie Sport.

TERENCE CRAWFORD vs KELL BROOK: TYPY MISTRZÓW ŚWIATA >>>

Crawford: on myśli, że będzie ogromny, powiedział, że po ważeniu nabierze masy. I co z tego, ja też nabiorę. To nic nie znaczy. Ja powiedziałem mu, że go rozjebię. Tyle. 

Brook: jestem naturalnie większym zawodnikiem. Kategorie wagowe istnieją nie bez powodu. Jesteś teraz w mojej wadze.

Crawford: to moja waga. Walczę w niej, więc jest moja.

Brook: zaczynałeś w niższych kategoriach. To moja kategoria, ale najważniejsze jest to, że obaj jesteśmy gotowi. Kibice zobaczą fajerwerki, zobaczą moją najlepszą wersję. Dam z siebie wszystko, tak jak podczas przygotowań. Nie mam żadnych wymówek, jestem maksymalnie gotowy. Crawford wie, że nie walczył jeszcze z kimś takim jak ja. Walczyłem z gośćmi, z którymi on chce walczyć.

Crawford: ale nie walczyłeś jeszcze z kimś takim jak ja. Pamiętaj o tych swoich obietnicach w trakcie walki. Jak będę walczył z Kellem Brookiem? On myśli, że we mnie wjedzie, ale kiedy poczuje moje ciosy, zrozumie, o co chodzi. W walce z Kawaliauskasem chciałem bić się z większym i silniejszym typem, chciałem to po prostu zrobić. Teraz nieważne, jak będziemy walczyć. Jestem lepszym bokserem i lepszym wojownikiem. Szachy czy wojna, jestem lepszy. On wie, co go jutro czeka. Wie, że to najtrudniejsza walka w jego karierze. Ludzie zawsze mi mówią, że mam przed sobą najtrudniejszego rywala, ale to się okaże w ringu.

Brook: Crawford wie, że jestem jego najtrudniejszym rywalem. Widzi to w moich oczach.

Crawford: w twoich oczach? Twoje oczy nie są w dobrym stanie (Crawford odnosi się tutaj do kontuzji kości oczodołów, jakich doznał Brook w walkach z Giennadijem Gołowkinem i Errolem Spence'em - przyp.red.). Czy jestem numerem jeden bez podziału na kategorie? To dla mnie nie ma znaczenia. I tak zawsze się nim czułem.

Brook: jestem skreślany przez bukmacherów, popełniają błąd. Nie zdają sobie sprawy, że w walce ze Spence'em zabiło mnie robienie wagi. Teraz to jednak nie ma znaczenia.

Crawford: Kell Brook to wielki talent, dokonał dużych rzeczy, ale nie myślę o nim przesadnie, chcę pokazać przede wszystkim swój talent i mieć z tego radość.

Brook: gadanie skończone, teraz czas na walkę. Jestem pewien, że obaj jesteśmy gotowi. Oczekujcie koncertu boksu, pokazu ringowego rzemiosła. Oczekujcie ostrej walki. Spodziewajcie się wszystkiego, czego możecie się spodziewać po takim pojedynku.