OSTATNIE 11 MIESIĘCY CRAWFORDA W GRUPIE TOP RANK?

Terence Crawford (36-0, 27 KO) wcale nie musi mieć jutro łatwej przeprawy z Kellem Brookiem (39-2, 27 KO), ale on chciałby jeszcze większych walk. I nikt już nie ukrywa możliwy rozłam pomiędzy nim a grupą Top Rank.

Bob Arum potrafi zadbać o swoich zawodników jak mało kto. W tym wypadku jest jednak trochę bezradny. Praktycznie wszyscy pozostali zawodnicy TOP 10 bardzo mocno przecież obsadzonej dywizji półśredniej boksują na konkurencyjnych galach PBC i są związania z Alem Haymonem, z którym Arum od czasu do czasu współpracuje, ale nie ma z nim najlepszych stosunków. Ostatnio Keith Thurman, który stracił już pas WBA, domagał się za spotkanie z Crawfordem aż 10 milionów dolarów.

CHAVEZ JR: CANELO TO NUMER JEDEN, ALE CRAWFORD JEST LEPSZY >>>

Relacje pomiędzy panującym mistrzem świata federacji WBO a grupą Top Rank stają się coraz bardziej napięte. Prawnik pięściarza wystosował ostatnio oficjalne pismo, w którym skarży się na frustrację swojego klienta z powodu "braku kasowych i przełomowych dla jego kariery walk". Arum obiecuje, że zrobi wszystko aby w przyszłym roku doprowadzić do walki Terence'a z Mannym Pacquiao, lecz będzie trochę "szachowany". Otóż okazuje się, że kontrakt Crawforda wygasa już w październiku przyszłego roku. To tylko jedenaście miesięcy. Jeśli więc przedstawiciele PBC nie wypuszczą nikogo ze swoich wielkich do walki, sfrustrowany mistrz świata trzech kategorii prawdopodobnie opuści szeregi Top Rank.

Spence Jr, Pacquiao, Porter, wspomniany Thurman, Garcia, Ugas, a nawet Broner - pod banderą Premier Boxing Champions ciekawych walk dla Crawforda na pewno by nie zabrakło...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: hms
Data: 13-11-2020 20:28:27 
Oby, wreszcie będzie miał z kim walczyć
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 14-11-2020 09:43:59 
Miejmy nadzieję że przejmie go piękny Ediie i w końcu zorganizuje mu wielkie walki
 Autor komentarza: rocky86
Data: 14-11-2020 10:34:50 
Haymon zupełnie zdominował welter, więc logicznym dla Crawforda byłoby związać się z PBC.

Kiedyś podobne dyskusje toczyły się w kontekście Pacmana, ale Arum miał jeszcze w stajni Marqueza czy Bradleya, współpracował z Cotto itd. Słowem, miał jeszcze kilka gwiazd w stajni. Obecnie Arum nie ma nikogo w welter i jeśli Crawford z nim zostanie, to zmarnuje karierę.

Spencer, Thurman, Garcia, Porter, Pac, wszyscy współpracują z Haymonem. Jeśli nie uda się zrobić walki z Pacmanem (a pewnie się nie uda), to trzeba spi#rdalac.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.