HEARN: KONFLIKT WILDERA Z FURYM MOŻE UDERZYĆ W JOSHUĘ

Redakcja, Sky Sports

2020-11-13

Czy spór mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) z pobitym przez niego w lutym Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) może skomplikować organizację walki Tyson Fury vs Anthony Joshua? Tego obawia się promotor mistrza świata IBF, WBA i WBO - Eddie Hearn. Joshua 12 grudnia zmierzy się z Kubratem Pulewem, a potem zamierza skupić się na Furym, ale Wilder nie odpuszcza.

WILDER ZAMIERZA WYMUSIĆ NA FURYM TRZECIĄ WALKĘ >>>

Przypomnijmy, że Amerykanin wciąż oskarża Fury'ego o spisek i domaga się trzeciej walki, do której według promotorów Brytyjczyka stracił prawo. Amerykanin zapowiada kroki prawne, co wydaje się martwić Hearna, który jest wstępnie dogadany z obozem ''Króla Cyganów'' na dwie walki z Joshuą w przyszłym roku.

- Próbujemy uniknąć bałaganu, zachować dyscyplinę i skupienie. Droga AJ'a zawsze była jasno określona, choć pojawiły się turbulencje w postaci walk z Andym Ruizem Juniorem. Musieliśmy wygrać w rewanżu i to się udało. Wciąż jednak wiemy, co robimy - powiedział Hearn.

- Cały ten burdel wokół walki Fury vs Wilder III to ich problem i myślę, że szybko nie zostanie rozwiązany. Jeżeli zacznie się spór prawny, to może on skomplikować kwestię walki Fury vs Joshua o wszystkie pasy. Kolejną kwestią do rozwiązania jest decyzja w sprawie Aleksandra Usyka, oficjalnego pretendenta WBO, który domaga się walki z AJ'em i nadal będzie się jej domagał po starciu AJ'a z Pulewem. Ma do tego prawo - dodał szef grupy Matchroom.

- (...) Dillian Whyte ścigał Deontaya Wildera przez pięć lat, ale teraz dla obu oddala się szansa walki z Tysonem Furym. Wilder będzie w szoku, kiedy zobaczy nowe oferty walk z Whyte'em, Andym Ruizem Juniorem, Filipem Hrgoviciem i Aleksandrem Usykiem. Oni wszyscy mogą go pokonać. Czy on będzie chciał się odbudować? Może czekać na kolejną walkę o tytuł dwa lata - podsumował temat wpływowy Brytyjczyk.