KTO O PAS WBC BRIDGERWEIGHT? MOŻLIWA WALKA RIVAS vs LERENA

Kilka dni temu informowaliśmy Was o nowym limicie federacji WBC. Górna granica ma wynosić 101,6 kilograma, a kategoria nazywać się będzie Bridgerweight. Kto może zaboksować o wakujący tytuł i zostać pierwszym mistrzem tej dywizji?

Wrócimy do starej granicy kategorii cruiser, czyli 86,15 kg. Tony Bellew sugerował, że o wakujący tytuł WBC Bridgerweight mogliby walczyć Deontay Wilder z Aleksandrem Usykiem, lecz taką opcję odrzucił sam Mauricio Sulaiman, prezydent World Boxing Council.

- W pierwszym kwartale przyszłego roku wyłonimy nowego mistrza. Zgłasza się do nas wielu ciekawych zawodników - zapewnia Sulaiman.

Kto więc zagarnie pierwszy w historii tytuł w limicie 101,6 kilograma? W kuluarach pojawiają się dwa nazwiska. Kevin Lerena (25-1, 12 KO) już 19 grudnia spotka się z Patrickiem Fergusonem (17-2-1, 13 KO) w umownym limicie, by sprawdzić swój organizm. Jeśli wygra, na wiosnę 2021 mógłby zmierzyć się z Oscarem Rivasem (26-1, 18 KO) o wakujący tytuł. Rivas był dotąd czołowym "ciężkim". Jedyną porażkę poniósł z rąk Dilliana Whyte'a, lecz po drodze posłał Anglika na deski.

- Nasz mistrz kategorii cruiser Ilunga Makabu do najbliższej walki przygotowuje się jeszcze w limicie 90,7 kilograma, ale zapewnił mnie, że zejdzie do 86,15kg - dodał Sulaiman.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MODM
Data: 13-11-2020 13:53:47 
Idealna waga dla tych co w cruiser niewiele znaczą a ewentualne przejście do ciężkiej niesie za sobą w ich przypadku ryzyko ciężkiego uszczerbku na zdrowiu bądź nawet utraty życia.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 13-11-2020 13:57:57 
A co na to inne federacje? Jeżeli zostaną przy starych limitach i kategoriach, to szykuje się totalne zamieszanie. Istotne będzie też, jak zachowa się Boxrec. Uważam, że jeżeli Bridgerweight to partykularna fanaberia pana Sulaiamanoglu, to inni powinni ją zignorować.
 Autor komentarza: DeontayWilder
Data: 13-11-2020 14:11:11 
Ta waga to jest moim zdaniem najlepszy pomysł na jaki wpadły te wszystkie federacje razem wzięte w ostatnich latach.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 13-11-2020 15:44:51 
A moim zdaniem jest to pomysł chybiony.

1. Brak podobnych inicjatyw ze strony innych federacji = brak unifikacji = w BW zostaną odpady

2. Poziom sportowy w tej wadze będzie niski, a dodatkowo wpłynie na spadek poziomu w CW (tej szczególnie) i HW.

3. I tak większość aspirujących zawodników z BW będzie starać się o walkę o pas w HW jako kategorii generującej największe pieniądze.

4. Dalsze zwiększanie zamiast zmniejszania liczby kategorii = coraz większy spadek znaczenia pasów, a przez to boksu jako takiego.

5. Idiotyczna nazwa.
 Autor komentarza: sludgehc
Data: 13-11-2020 16:00:50 
haha, to jest waga dla "jestem wielkim chłopem, ale z racji, że w HW są teraz jeszcze większe chamy, to będę walczyć z chamami ciut mniejszymi!" no ku*wa komedia. Waga królewska jest jedna, kto nie ma jaj żeby walczyć z Furym albo AJ bo są "za duzi" niech sobie pyka w CW, z boksu robi się coraz większa żenada.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 13-11-2020 16:04:14 
Największą wadą tego pomysłu jest brak uczestnictwa innych federacji. Biorąc pod uwagę jak federacje dalekie są od porozumienia a walki unifikacyjne to na dzisiaj szczyt ich dobrej woli to cały ten projekt Suleimana tylko namiesza. Namiesza tym bardziej, że te jego zmiany decyzji typu zostawimy, a może jednak nie zostawimy granicy 200 funtów dla cruiserów sprawiają wrażenie jego prywatnych nieco dyktatorskich fanaberii. Nie po to inne federacje chcą być niezależne aby się dostosowywać do jego widzimisię. Faktycznie od zawsze nie podobało mi się, że przedział wagowy 80 -90 kg praktycznie nie miał kategorii to jedno ale takie samodzielne podejmowanie działań przez WBC to też pokaz ich podejście do innych federacji: patrzcie jesteśmy lepsi, jesteśmy pionierami a wy się musicie dostosować. W idealnym świecie wszystkie liczące federacje powinny usiąść do stołu zredukować ilość kategorii w niższych wagach, porozszerzać ich przedziały wagowe, proporcjonalnie tak aby nie było takich luk jak między półciężką i juniorciężką. Okazałoby się, że przy mniejszej liczbie kategorii i tak powstałaby kraina olbrzymów. Oczywiście dogadanie się federacji co do wspólnej reformy kategorii wagowych w boksie zawodowym a tym bardziej ich przemyślana redukcja jest dzisiaj taką samą utopią jak połączenie się ich w jedną federację.
 Autor komentarza: DeontayWilder
Data: 13-11-2020 16:41:54 
W latach 80 i wstecz też były wielkoludy, ale ruszały się jak Valuev i nie mieli szans z mniejszymi, szybszymi i lepiej skoordynowanymi bokserami. Zaczęło się od braci Kliczko którzy nie byli żadnymi wielkimi technikami, a własnie dobrze ruszającymi się wielkoludami, którzy zaczęli świetnie wykorzystywać warunki fizyczne. Dziś taki Fury ma ponad 2 metry, a rusza się jak cruiser, to się nazywa ewolucja.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 13-11-2020 16:51:13 
Parę dni temu bodajże na konkurencji widziałem newsa, że Suleiman się zdecydował i limit cruiser miał zostać jak był na 200 funtach, czyżby znowu Stulejman zmienił zdanie ? Cięzko nadążyć za tym gościem i jego pomysłami.

Powiedzmy że finalnie mamy tę kategorię Mostowiaka i zgodzą się na nią wszystkie federacje, przeżyjemy to. Ale trzeba było wywalić parę niższych dywizji. Po cholerę kategorie wagowe gdzie mamy 2 kg róznicy między limitami ?
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 13-11-2020 18:14:58 
Widać kto rozdaję kart od strony federacji i od strony kibica bardzo dobra decyzja zawszę będą jakieś niezłe zestawienia w nowej kategorii, a cruizer zostanie po staremu w IBF WBO WBA ta decyzja jest skierowana ku amerykanów bo nikt junior ciężkich w starym limicie tam nie ogląda a teraz może to się zmienić, decyzja jak najbardziej na + ale zawsze ktoś będzie się pruł.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 13-11-2020 18:35:02 
Decyzja do dupy, bo idzie w kolejne rozdrobnienie, ideałem byłby jeden mistrz w danej kategorii wagowej na wzór UFC, to proste i chwalebne rozwiązanie, tylko uderzałoby sporą rzeszę decydentów po kieszeniach.
 Autor komentarza: hms
Data: 13-11-2020 19:30:23 
Gdyby wszystkie federacje poszły tą drogą, nie tylko osłabiłoby to ciężką, ale też półciężką. Myślę, że taki np Beterbijew wolałby boksować do 86 niż 79
 Autor komentarza: teanshin
Data: 13-11-2020 20:14:49 
Do walki o pas będzie sporo chętnych, bo jakby nie było wygrany zapisze się w historii boksu na wieki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.