HATTON: WILDER POWINIEN SIĘ ZAMKNĄĆ, TO NIEDORZECZNE OSKARŻENIA

Redakcja, Behind the Gloves

2020-11-12

Ricky Hatton odpowiedział na spiskowe teorie Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO), w które sam był wmieszany przez byłego już mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC.

Wilder zarzucał różne rzeczy wielu osobom, ale Hattona oskarżył o manipulowanie przy rękawicach Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) w pierwszej walce, zakończonej ostatecznie remisem. Chodziło o naciąganie rękawic, tak by pięść była ułożona w nienaturalny sposób. W rewanżu Fury miał już mieć - oczywiście zdaniem Wildera, jakiś przedmiot w prawej rękawicy/. Oskarżenia te wydają się niedorzeczne, gdyż nad zawodnikami cały czas czuwa ktoś z komisji sportowej. Ale Wilder wie swoje...

FURY: WILDER JEST DLA MNIE SKOŃCZONY, NIE DOSTANIE SZANSY >>>

- To co on mówi jest absurdalne. Manipulowanie przy rękawicach jest przecież w dzisiejszych czasach niemożliwe. Oficjele są cały czas w szatni, są przy ściąganiu i zakładaniu rękawic, a potem sprawdzają bandaże i rękawice, sami wszystkiego dotykając. Tam nie da się nic wcisnąć - zaczął sławny "Hitman", w przeszłości mistrz świata dwóch kategorii i jeden z najlepszych bokserów zestawień P4P.

TRENER BRELAND ODPOWIADA NA ABSURDALNE OSKARŻENIA WILDERA >>>

- Jestem szanowanym byłym mistrzem, szanowanym trenerem, a nie zapominajmy, że w naszym narożniku był jeszcze Freddie Roach, który miał chyba pod sobą więcej mistrzów świata niż zjadł kolacji w życiu. Był też równie ceniony w świecie boksu Ben Davison. Oskarżanie nas o coś takiego jest w wykonaniu Wildera żałosne. Uważam jego słowa za zniewagę. Jeśli nie przestanie wychodzić z takimi insynuacjami, kompletnie zrujnuje całe swoje dziedzictwo i wcześniejsze dokonania. Za ciężki strój, rzekomy spisek, w którym miał uczestniczyć jego własny trener, zatruta woda, jakieś przedmioty w rękawicy Tysona, to z jednej strony żałosne, z drugiej już trochę zabawne. Wilder powinien się w końcu zamknąć i przemówić swoimi kolejnymi walkami - dodał Hatton.